W kilka dni po zdarzeniu pruszkowscy kryminalni ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież roweru. 36–latek przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze. Skradzione mienie zostało odzyskane i wkrótce powróci do właścicielki. Za popełnione przez niego przestępstwo grozi nawet 5 lat pozbawienia wolności.

W dniu 10 listopada do pruszkowskiej komendy zgłosiła się kobieta, która poinformowała, że spod sklepu na ul. Poznańskiej, skradziono jej przypięty do stojaka rower. Natychmiast po zgłoszeniu kradzieży policjanci rozpoczęli działania wykrywcze. Zebrane informacje, dobre rozpoznanie środowiska przestępczego pozwoliły na wytypowanie podejrzanej osoby.

Kryminalni pojechali do miejsca zamieszkania mężczyzny i zatrzymali go. Podczas czynności dochodzeniowo-śledczych 36-latek przyznał się do kradzieży niezabezpieczonego roweru, tłumacząc się, że miał ciężkie zakupy i chciał w ten sposób sobie pomóc.

Podczas czynności zobowiązał się do oddania roweru, który policjanci zabezpieczyli w miejscu wskazanym przez zatrzymanego. Podejrzany skorzystał z prawa do dobrowolnego poddania się karze. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Rower wkrótce powróci do właścicielki.

Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa W Pruszkowie.

Wszystkim właścicielom rowerów przypominamy o dobrym zabezpieczeniu swoich pojazdów. Przed każdym pozostawieniem roweru, nawet na krótki czas,  należy wybrać odpowiednie do tego miejsc- najlepiej monitorowane i oświetlone. Należy też wykorzystać jak najtrudniejsze do pokonania zabezpieczenia i pamiętać o ich zapięciu. Niestety, rowery bez żadnych zabezpieczeń są łatwym łupem złodziei. Giną także pojazdy z klatek schodowych bloków, które łatwo odpiąć. Prosimy też o zwracanie uwagi na osoby obce wchodzące do bloków lub zachowujące się podejrzanie, a o wszystkich niepokojących sytuacjach informujmy policjantów.

 

kom. Karolina Kańka