• Przypominamy! Obowiązkowe odblaski dla pieszych

  Pruszkowscy policjanci przypominają, że każdy pieszy, poruszający się po zmierzchu po drodze, poza obszarem zabudowanym, ma obowiązek używania elementów odblaskowych. Osobom nie stosującym się do tego przepisu grozi mandat.

 • Prędko(ść) Cię zabierze…ale nie tam gdzie chcesz

  Pod takim tytułem policjanci z Biura Ruchu Drogowego oraz Biura Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji zrealizowali spot, który ma uświadomić kierującym, że nadmierna prędkość znacząco podnosi ryzyko wypadku drogowego.

 • Kierował skuterem mając 2,5 promila

  Policjanci z patrolu zatrzymali 37-latka, który mając 2,5 promila alkoholu w organizmie, jechał skuterem. Teraz mężczyzna odpowie, za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 • Marihuana ukryta w lodówce

  Pruszkowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali kobietę i mężczyznę, podejrzewanych o posiadanie środków odurzających. W mieszkaniu zabezpieczyli marihuanę, amfetaminę i mefedon. Za posiadanie środków odurzających ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

 • Szanowni Mieszkańcy, informujemy, że tegoroczny nabór wniosków o dofinansowanie przez Gminę Miasto Pruszków wymiany pieców został zakończony. O wsparcie finansowe wystąpiło 142 mieszkańców. Dofinansow... więcej

  Zapraszamy Mieszkańców Pruszkowa do udziału w projekcie grantowym pn: „Zielona Ławeczka”. więcej

  Uprzejmie informujemy, że nabór wniosków na wymianę pieców grzewczych ze środków budżetu miasta Pruszkowa na rok bieżący został już zakończony. Obecnie osoby fizyczne mogą skorzystać ze środków oferow... więcej

 • Okradał pracodawcę, usłyszał zarzuty

  Kryminalni z Pruszkowa zatrzymali 22-latka podejrzanego o kradzieże artykułów elektronicznych z jednego ze sklepów na terenie galerii handlowej w Pruszkowie. Mężczyzna pracując w sklepie, przez pewien czas wynosił różnego rodzaju sprzęt o wartości 3000 zł. Po zebraniu materiału dowodowego usłyszał zarzut kradzieży, za którą kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

 • 1 marca – Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

   

 • Spotkanie z licealistami z Komorowa

  Wczoraj w Liceum Ogólnokształcącym im. M.Dąbrowskiej w Komorowie, w ramach projektu doradztwa zawodowego „Moje decyzje – komorowskie spotkania z lokalnymi liderami”, odbyło się spotkanie uczniów klas II i III z nadkom. Małgorzatą Pietrusiak – Komendantem Komisariatu Policji w Michałowicach.

 • Nowi komendanci w Nadarzynie

  Wczoraj o godzinie 11.00 w Komisariacie Policji w Nadarzynie odbyła się uroczysto sta odprawa, podczas której odczytane zostały rozkazy Komendanta Stołecznego Policji nadinspektora Pawła Dobrodzieja o powołaniu asp.szt. Piotra Mikuska na stanowisko Komendanta komisariatu nadkom. Dariusza Jeża na stanowisko Zastępcy Komendanta komisariatu Policji w Nadarzynie.

 • Poszukiwany dwoma listami gończymi zatrzymany

  Policjanci z wydziału kryminalnego pruszkowskiej komendy zatrzymali 35-letniego mężczyznę, który był poszukiwany dwoma listami gończymi. Zgodnie z dyspozycją sądu został przewieziony do zakładu karnego, gdzie spędzi prawie 6 lat.

 • Bądź ostrożny w zmiennych warunkach na drodze

  Za oknami obserwujemy typowo marcowe zmienne warunki pogodowe. Takie sytuacje szczególnie utrudniają życie kierowcom i mogą być zagrożeniem dla innych użytkowników dróg. Warto wtedy zwiększyć uwagę, a przede wszystkim dostosować prędkość jazdy do warunków panujących na drodze i dać się dostrzec innym uczestnikom ruchu. Pruszkowscy policjanci apelują o przestrzeganie przepisów i zasad ostrożności.