• Uroczyste ślubowanie i nadanie odznaczeń

  61 policjantów i 17 policjantek wstąpiło dziś w szeregi stołecznej Policji. Niebawem rozpoczną półroczne szkolenie podstawowe, po którym będą służyć w komórkach i jednostkach organizacyjnych stołecznej komendy. W trakcie uroczystości wręczono także policjantom i pracownikom Policji odznaczenia państwowe i resortowe.

 • Grupy SPEED na drogach

  Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Nadmierna lub niedostosowana do warunków ruchu niesie za sobą zagrożenia nie tylko braku opanowania pojazdu, a w konsekwencji doprowadzenia do wypadku, lecz w istotny sposób wpływa na rodzaj doznanych obrażeń.

 • Zatrzymani na "gorącym" uczynku

  Skuteczna obserwacja i profesjonalizm policjantów z Nadarzyna i pruszkowskiej patrolówki, doprowadziła do zatrzymania dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież części samochodowych. Z wstępnych ustaleń wynika, że mężczyźni kilka razy „odwiedzili” posesję w Nadarzynie wywożąc z niej części samochodowe. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Odzyskane rzeczy wrócą do pokrzywdzonego.

 • Wizyta przedszkolaków w Komisariacie Policji w Michałowicach

  Wczoraj Komisariat Policji w Michałowicach odwiedziły dzieci z Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Św. Rodziny w Komorowie. O tym, jak wygląda codzienna służba policjantów, przedszkolakom opowiedział dzielnicowy sierż.szt. Mariusz Szymanek.

 • Areszt za podrobienie dokumnetów

  Policjanci z komisariatu w Michałowicach zatrzymali troje obywateli Wietnamu za posiadanie środków odurzających oraz podrobienie dokumentów. Interwencja w Raszynie zakończyła się 2-miesięcznym aresztem dla dwójki z nich. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Dzielnicowa po służbie zatrzymała nietrzeźwego

  Dzielnicowa z Michałowic, w czasie wolnym od służby, ujawniła i doprowadziła do zatrzymania nietrzeźwego kierującego. Po skutecznej interwencji funkcjonariuszki, 32-latek wraz z dwoma nietrzeźwymi kolegami został przekazany załodze patrolowej. W komisariacie kierowca usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za który kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

 • Kaskadowy pomiar prędkości – ogólnopolskie działania Policji

  7 września 2019 roku policjanci ruchu drogowego przeprowadzą ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”, polegający na prowadzeniu kontroli na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przez patrole ustawione kolejno po sobie na często niezbyt długim odcinku drogi. Mimo, że nadrzędnym celem działań będzie egzekwowanie od kierujących przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 • Ukradł dwa telefony z samochodu

  Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 22-letkowi, za kradzież telefonów, której dopuścił się wczoraj w Pruszkowie. Mężczyzna ukradł z szoferki samochodu dwa telefony. Został ujęty przez pokrzywdzonego i świadka, którzy złapali go gdy uciekał z miejsca zdarzenia. Dziś zatrzymany usłyszy zarzut.