• Ogólnopolskie działania „Kaskadowy pomiar prędkości”

  8 listopada 2019 r. w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Celem działań jest uświadamianie kierującym pojazdami, że nadmierna prędkość jest podstawową przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Działania mają na celu zapewnienie szeroko rozumianego bezpieczeństwa, dlatego funkcjonariusze będą reagować, poza wykroczeniami w postaci przekroczenia prędkości, również na inne naruszenia przepisów ruchu drogowego.

 • 11 – LISTOPADA NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

 • Zapraszamy na debatę społeczną w Brwinowie

  Zapraszamy mieszkańców Gminy Brwinów na debatę społeczną. Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu spotkań z mieszkańcami pod nazwą „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Debata odbędzie się 19 listopada 2019 roku w godz. 18.00 – 20.00 w sali budynku OSP w Brwinowie przy ul. Pszczelińska 3.

 • Podsumowanie akcji "Znicz 2019" na terenie powiatu pruszkowskiego

  Akcja „Znicz 2019” trwała od dnia 31 października do 3 listopada i była jak co roku, okresem wytężonej pracy policjantów i służb współpracujących, czyli strażników miejskich i gminnych. Podczas tych dni na terenie powiatu pruszkowskiego doszło do 24 kolizji i 1 wypadku drogowego, w którym ranna została 1 osoba. Policjanci zatrzymali 7 nietrzeźwych kierujących.

 • Zatrzymany z amfetaminą

  Dochodzeniowcy z Nadarzyna, przedstawili zarzut posiadania środków odurzających 21-latkowi. Badanie narkotesterem wykazało, że ujawniona przez policjantów substancja to amfetamina. Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających.

 • Nietrzeźwy będzie deportowany

  Patrolowcy z Pruszkowa zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. 36-letni obywatel Ukrainy wsiadł za kierownicę volkswagena mając 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że przebywa on na terenie Polski nielegalnie.

 • Zatrzymany z amfetaminą

  Dochodzeniowcy z Nadarzyna, przedstawili zarzut posiadania środków odurzających 21-latkowi. Badanie narkotesterem wykazało, że ujawniona przez policjantów substancja to amfetamina. Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających.

 • Odpowie za posiadanie marihuany

  Kryminalni z Pruszkowa zatrzymali 31-letniego mężczyznę, który posiadał przy sobie marihuanę. Za posiadanie środków odurzających mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

 • Akcja "Znicz 2019"

  Jak co roku pruszkowscy policjanci będą dbać o bezpieczeństwo w czasie akcji "Znicz 2019". Zbliżające się Święto Zmarłych to okres wzmożonego ruchu zarówno przy cmentarzach, gdzie odwiedzamy groby naszych bliskich, ale także na drogach dojazdowych do miast w całym w kraju. Właśnie z powodu wzmożonego ruchu na drogach i zmiany jego organizacji w okolicach nekropolii powinniśmy zachować szczególną ostrożność. Aby spokojne przetrwać ten czas pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

 • Awanse na wyższe stanowiska służbowe

  Komendant Powiatowy Policji w Pruszkowie młodszy inspektor Jerzy Sztuc awansował na wyższe stanowiska służbowe pruszkowskich policjantów. Uroczystość odbyła się podczas odprawy kadry kierowniczej komendy w Pruszkowie.

 • Bądź ostrożny na drodze

  Za oknami obserwujemy typowo jesienne, zmienne warunki pogodowe. Takie sytuacje szczególnie utrudniają życie kierowcom i mogą być zagrożeniem dla innych użytkowników dróg. Warto wtedy zwiększyć uwagę, a przede wszystkim dostosować prędkość jazdy do warunków panujących na drodze i dać się dostrzec innym uczestnikom ruchu. Pruszkowscy policjanci apelują o przestrzeganie przepisów i zasad ostrożności.