Pruszków: Areszt za używanie petard na meczu – grozi mu 5 lat więzienia
W związku z niedawnym incydentem na lokalnym stadionie, gdzie doszło do odpalenia materiałów pirotechnicznych, mieszkaniec Pruszkowa został zatrzymany przez policję. Sprawa jest obecnie przedmiotem dochodzenia prowadzonego przez Prokuraturę Rejonową.
  1. 32-letni mężczyzna odpalił petardy stroboskopowe podczas piłkarskiego spotkania.
  2. Zdarzenie miało miejsce w piątek o godzinie 21:50 na stadionie w Pruszkowie.
  3. Policja użyła nagrań z monitoringu do identyfikacji i zatrzymania sprawcy.
  4. Oskarżony przyznał się do winy, twierdząc jednocześnie, że nie był świadom zakazu.

W trakcie piątkowego meczu piłkarskiego między Zniczem Pruszków a Wisłą Kraków, jeden z widzów zdecydował się na nielegalne użycie petard, co wzbudziło zaniepokojenie wśród obecnych na stadionie. Chociaż na szczęście nikt nie odniósł obrażeń, zdarzenie to skutkowało natychmiastowym działaniem pruszkowskich funkcjonariuszy. Materiały z kamer monitoringu pozwoliły na szybkie zidentyfikowanie i zatrzymanie 32-letniego mieszkańca Pruszkowa, który przyznał się do popełnienia wykroczenia.

Przypadek ten służy jako przestroga dla innych, przypominając o surowych konsekwencjach związanych z naruszeniem przepisów dotyczących bezpieczeństwa imprez masowych. Użycie petard i innych środków pirotechnicznych na stadionach jest surowo zakazane i może skutkować poważnymi konsekwencjami prawnymi, w tym karą pozbawienia wolności do 5 lat.

Kwestie bezpieczeństwa na imprezach masowych są niezwykle ważne, a przestrzeganie przepisów ma na celu ochronę wszystkich uczestników. Sprawa ta jest aktualnie nadzorowana przez Prokuraturę Rejonową w Pruszkowie, która będzie dążyć do wyjaśnienia wszystkich okoliczności incydentu i wymierzenia sprawiedliwości wobec oskarżonego.


Źródło: Policja Pruszków