Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Pruszków

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego pruszkowskiej komendy, zatrzymali 24-latka, który mając ponad 2 promile spowodował kolizję w Pruszkowie. Mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za który kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj po godzinie 21.30 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego otrzymali wezwanie do kolizji na skrzyżowaniu ul. Kraszewskiego z Hubala w Pruszkowie. Po przybyciu na miejsce zastali pojazd m-ki opel, którego kierujący uderzył w znak drogowy „przejście dla pieszych”. W trakcie czynności mundurowi ustalili, że chwilę przed zdarzeniem 24-latek na ul. Ludowej uderzył w kosz, a cofając w pojazd m-ki honda, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia.

Funkcjonariusze dokonali badania stanu trzeźwości kierującego, które wykazało ponad 2  promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności. Odpowie także za spowodowanie kolizji.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drogach oraz stosowanie się do hasła "JADĘ NIE PIJĘ!". Pośpiech, roztargnienie oraz nieodpowiedzialność mogą doprowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia.

Apelujemy również do osób, które zauważą pijanego kierowcę, aby jak najszybciej powiadamiały policję. W ten sposób mogą uratować czyjeś zdrowie lub życie. Bierna postawa osób bliskich i współpasażerów, którzy nie reagują w sytuacji, gdy nietrzeźwy wsiada za kierownicę, wyraża przyzwolenie na taką jazdę.

 

kom. Karolina Kańka