Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Pruszków

Kryminalni z Pruszkowa zatrzymali 22-latka podejrzanego o kradzieże artykułów elektronicznych z jednego ze sklepów na terenie galerii handlowej w Pruszkowie. Mężczyzna pracując w sklepie, przez pewien czas wynosił różnego rodzaju sprzęt o wartości 3000 zł. Po zebraniu materiału dowodowego usłyszał zarzut kradzieży, za którą kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Pruszkowa otrzymali informacje, że były pracownik sklepu ze sprzętem elektronicznym dokonał szeregu kradzieży. Wczoraj mężczyzna „odwiedził” sklep i został ujęty przez ochronę, a następnie przekazany w ręce kryminalnych. Podczas jego przeszukania znaleziono przy nim, poszukiwany przez komisariat policji w Kronowie, skradziony dowód osobisty. W mieszkaniu zatrzymanego zabezpieczono kilka rzeczy pochodzących z kradzieży. Łupem byłego pracownika padły między innymi  ładowarki, kable usb, pendrivy, dyski zewnętrzne oraz karty SD o łącznej wartości 3000 zł.

Odnalezione rzeczy zostały zabezpieczone i wkrótce powrócą do sklepu. 22-latek usłyszał już zarzut kradzieży mienia, do którego się przyznał i dobrowolnie podddał karze.

Za przestępstwo kradzieży grozi do 5 lat więzienia.

 

kk