• Oszustwo metodą „na policjanta” - policjanci wciąż ostrzegają, że oszuści nie odpuszczają

  Wyłudzanie pieniędzy od seniorów, to nadal dla oszustów łatwy sposób na szybkie wzbogacenie się. Ludzie w podeszłym wieku najczęściej nie zdają sobie sprawy z zagrożenia – na oszustwa najbardziej narażeni są ludzie mieszkający samotnie, bez rodziny, którzy łatwowiernie dają się zwieść metodzie „na wnuczka”, czy „na policjanta”. Przypominamy, że funkcjonariusze Policji nigdy nie proszą o pieniądze.

 • Kolejna zatrzymana za kradzież kosmetyków

  Pruszkowscy kryminalni zatrzymali 24-latkę podejrzaną o kradzież kosmetyków. Kobieta usłyszała już zarzut kradzieży, do którego się przyznała i dobrowolnie poddała karze. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Zamiast mandatu za zaśmiecanie, usłyszał zarzut posiadania amfetaminy

  21-latek został zatrzymany przez pruszkowskich patrolowców, po wcześniejszej interwencji straży miejskiej. Mężczyzna posiadał przy sobie amfetaminę. Usłyszał już zarzut, do którego się przyznał i dobrowolnie poddał karze. Za to przestępstwo ustawa przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

 • Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego – ogólnopolskie działania Policji

  Dzisiaj, w całym kraju przeprowadzą działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mimo , że nadrzędnym celem działań jest troska o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 • Strażnicy miejscy ujęli, policjanci przedstawili zarzuty

  W poniedziałek, strażnicy miejscy na ul. Jasnej w Pruszkowie ujęli, a następnie przekazali w ręce policjantów, dwóch 16-latków, którzy posiadali przy sobie środki odurzające. Sprawą zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

 • XIII Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi

  18 października przypada Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi organizowany pod auspicjami Unii Europejskiej. W tym roku będą to już XIII obchody. Szczególnie tego dnia organy ścigania, w tym Policja, organizacje rządowe jak i pozarządowe starają się uświadomić społeczeństwu, czym jest handel ludźmi i jak się ustrzec, aby nie zostać ofiarą tego przestępstwa. W Komendzie Głównej Policji funkcjonuje skrzynka e-mailowa i infolinia, dzięki którym każdy, kto ma informacje o przypadkach handlu ludźmi, może skontaktować się z policjantami. Pisząc na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. lub dzwoniąc pod numer +48 664 974 934, można zapobiec ludzkim tragediom. Nie bądźmy obojętni!

 • Zatrzymany sprawca kradzieży torebki

  Pod koniec maja, podczas przewozu osób, jednej z pasażerek zginęła torebka. O tym fakcie kobieta powiadomiła nadarzyńską policję. Sprawą zajęli się kryminalni, którzy ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży.

 • Zatrzymany w kilka godzin po kradzieży

  Policjanci z pruszkowskiej komendy, zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież. Łupem sprawcy był telefon komórkowy. Za przestępstwo kradzieży kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.