• Uroczystość pod Pomnikiem Żołnierzy Armii Krajowej w Pęcicach

  Wczoraj odbyły się uroczystości upamiętniające 75. rocznicę Powstania Warszawskiego, bitwy i egzekucji 2 sierpnia 1944r., w Pęciach oraz 73. rocznica pogrzebu Powstańców Warszawskich i poświęcenia Pomnika-Mauzoleum. W obchodach wziął udział Komendant Powiatowy Policji w Pruszkowie młodszy inspektor Jerzy Sztuc.

 • Franczyza - co to takiego oraz na czym polega?

  Każdy z nas z pewnością słyszał chociaż raz o franczyzie. Co jak co, ale nie da się tego ukryć. Mimo to nie do końca wiemy czym ona dokładnie jest oraz na czym właściwie polega. Aby wszystko przebiegało poprawnie powinniśmy rozpocząć od przedstawienia definicji franczyzy.

  Franczyza jest niczym innym jak sprzedażowym systemem, który jest oparty na ścisłej jak i także ciągłej współpracy. Współpraca odbywa się pomiędzy dwoma podmiotami odrębnymi. Podmiotami tymi są franczyzobiorca jak i także franczyzodawca. Mówiąc nieco prościej franczyza jest sposobem na współpracę oraz wspólnego prowadzenia sprzedaży przez franczyzobiorcę samodzielnego, który bezpośrednio działa pod szyldem franczyzodawcy wobec siebie nadrzędnego. Jak łatwo się jest domyśleć biznes franczyzowy jest rozwiązaniem bardzo rozsądnym oraz bardzo korzystnym. Szczególnie opłacalny jest osobom, które chcą na własną rękę zarobić, ale na własny biznes nie mają zbytnio pomysłu.

  Licencja franczyzowa

  Musimy sobie także powiedzieć co nieco o działalności na specjalnej franczyzowej licencji. Taka współpraca wiąże się nie tylko z profitami oraz korzyściami, ale również wiąże się z zakresem obowiązków. Zakres ten jest przedstawiony przed podmiot, który udziela licencji. Właśnie dlatego współpracy pomiędzy franczyzodawcą, a franczyzobiorcą zawiązywana jest na podstawie umowy właśnie franczyzy. W umowie tej są określone wszelkie obowiązki i prawa stron. Musimy także dodać, że franczyzowa działalność wiąże się również z przekazaniem przez osobę udzielającą licencji franczyzowego pakietu. Chodzi tutaj o poufne informacje związane z tajnikami prowadzenia konkretnego biznesu. Poza tym biznes franczyzowy również zakłada przepływ merytorycznej wiedzy od franczyzodawcy bezpośrednio do franczyzobiorcy. Oprócz tego nowy biznesowy kontrahent ma możliwość korzystania z towarowych znaków, nazwy oraz rozpoznawalnych produktów swojego franczyzodawcy.

  Poznajmy strony umowy franczyzy

  Umowa franczyzy jest zawierana zawsze pomiędzy dwoma stronami. Pierwszą z nich jest franczyzodawca. Jest to zawsze podmiot, który bezpośrednio udziela praw jak i także nakłada typowe obowiązki dla franczyzy. Franczyzodawca również udziela licencji na prowadzenie konkretnego biznesu. Tym samym upoważnia danego odbiorcę do korzystania z franczyzowego pakietu. Drugą stroną umowy jest zawsze franczyzobiorca. Jest to strona, która uzyskuje prawa oraz przyjmuje franczyzowe obowiązki. Mowa tutaj o zobowiązaniach jak i także przywilejach.

  Może to na przykład być płacenie osobie przekazującej licencję odpowiedniego wynagrodzenia czy też korzystanie z loga franczyzodawcy. Poza wspomnianą już umową przekazywany jest także poufny franczyzowy pakiet. Tenże dokument przedstawia sam sposób prowadzenia konkretnej gospodarczej działalności oraz informuje o koncepcji prowadzeniu konkretnego biznesu oraz o prawach poszczególnych, obowiązkach jak i także zobowiązaniach. Jak widać nie jest to takie skomplikowane jakby mogło się wydawać.

  Więcej informacji

  Dowiedz się więcej o franczyzie. Zobacz portal Franczyza w Polsce i pozyskaj więcej informacji o biznesie

 • Rowerzysto bądź ostrożny na drodze!

  Rowerzyści, motocykliści i piesi to niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Jest to też grupa najbardziej narażona na tragiczne konsekwencje wypadków drogowych. W uniknięciu zagrożeń może pomóc im przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, ale najważniejsza jest zawsze rozwaga. Dużą rolę w tym zakresie odgrywa też zachowanie kierowców wobec tych użytkowników dróg. Pruszkowscy policjanci przypominają najważniejsze zasady bezpieczeństwa dla obu grup i apelują o zachowanie ostrożności na drogach.

 • Niezapomniane chwile mogli przeżyć Ci, którzy w sobotni wieczór 20 lipca wybrali się na „Koncert do północy”. Wspaniała Stanisława Celińska porwała i poruszyła publiczność swoimi piosenkam... więcej

 • Działania kontrolno-prewencyjne pn. „TIR”

  Policjanci ruchu drogowego prowadzą wzmożone działania kontrolno – prewencyjne ukierunkowane na bezpieczeństwo na drogach w okresie wakacyjnych wyjazdów i powrotów oraz na wiążące się z tym przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i zasad bezpiecznej jazdy przez kierujących pojazdami ciężarowymi.

 • Od 22 do 30 lipca 2019 roku punkt wydawania Karty Mieszkańca Pruszkowa, Karty Metropolitalnej, Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny, Pruszkowskiej Karty Dużej Rodziny oraz Ogólnopolskiej Karty Seniora m... więcej

  Już w najbliższy piątek, 26 lipca 2019 r., zapraszamy najmłodszych, spędzających lato w mieście Pruszkowie na "Radosny Piątek" do Parku Mazowsze. więcej

  Przed nami 75. rocznica wybuchu Powstania, które uznawane jest za jedno z najważniejszych wydarzeń w najnowszej historii Polski. Powstanie Warszawskie wybuchło 1 sierpnia 1944 roku. więcej

  Jak szybko sprzedać mieszkanie?

  Ludzie są w stanie w ciągu miesiąca odwiedzić kilkanaście mieszkań w celu znalezienia tego, które stanie się ich pierwszym własnym M. Wyobrażenia i fantazje na temat tego miejsca nie mają końca, jednak za każdym razem przekraczając próg kolejnego mieszkania doznaje się tego samego uczucia przygnębienia i rozczarowania.  Panuje w nich bałagan, ściany są brudne( na pewno nikt z właścieli nie ma pojęcia jak wygląda szlifierka do gipsu. Mieszkanie nie wietrzone chyba od dawna a wystrój niezmienny od momentu wprowadzenia się przez właścicieli. Tak wyglądają mieszkania w blokach z lat 90. Oczywiście to tylko wycinek rzeczywistości i nie każdy mieszka w ten sposób, ale właśnie ten wycinek wiele osób poznaje. Mając ten komfort finansowy, że poszukuję się mieszkania do generalnego remontu, wielu ludzi nie obchodzi jego wygląd tylko rozkład pomieszczeń, metraż  i lokalizacja. Jednak pierwsze wrażenie jak i samopoczucie w danym miejscu jest bardzo ważne. To na jego podstawie często dokonuje się decyzji. Wielu kupujących nie ma dodatkowego budżetu na remont generalny i chce zamieszkać od razu bez ponoszenia dodatkowych kosztów. W tym momencie sytuacja zaczyna się komplikować. A ceny mieszkań są wysokie mimo tego, że mieszkanie nie nadaje się do natychmiastowego wprowadzenia. Nawet przez mniej wybrednego klienta. Oczywiście, każdy chce jak najszybciej  sprzedać nieruchomość za jak najkorzystniejszą cenę, bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Jednak nawet niewielka metamorfoza w postaci odświeżenia ścian i przestawienia mebli może spowodować szybszą sprzedaż lub wynajem. Mnóstwo firm umożliwia wynajęcie sprzętu remontowego. W internecie można znaleźć wszystko. Warto wpisywać różne hasła opisujące dany przedmiot, ponieważ zwiększa to szanse na znalezienie dobrej oferty i firmy. Kiedy szukamy odpowiedniej szlifierki do scian gipsowych można wpisać: szlifierka do gładzi gipsowych, szlifierka do gładzi, zyrafa do gipsu, żyrafa szlifierka czy szlifierka do gipsu zyrafa. .

  Jak upiększyć mieszkanie przed wizytą klientów?

  Należy pochować rzeczy osobiste takie jak zdjęcia czy dyplomy na ścianach.
  W czasie prezentacji w mieszkaniu nie powinny przebywać zwierzęta jak i pozostali domownicy. Nie zapominamy o balkonie, pomieszczeniu gospodarczym czy garażu, tam również należy posprzątać. Bardzo istotną rolę odgrywa ogród/podwórko w domu, dlatego trzeba skosić trawę, odpowiednio ustawić meble ogrodowe, zasadzić kwiaty i krzewy.
  Nie trzeba kupować nowych mebli, można je wypożyczyć lub przykryć ładną narzutą. Dobrać dodatki w postaci poduszek. Istotną rolę odgrywa również ich ustawienie, aby nie było ich zbyt dużo i nie przytłaczały pomieszczenia. Bardzo ważna jest kolorystyka wnętrza, lepiej postawić na jasne kolory jak biel czy jasne odcienie szarości.

  Jakie naprawy w mieszkaniu należy wykonać?

  Widne mieszkanie przyciągnie kupców szybciej niż takie z brudnymi ścianami. Pomalowane ściany dodają elegancji i klasy. Bez wyrównania podłoża nie ma mowy o dobrze wyglądających powierzchniach. Nawet jeżeli mamy do dyspozycji pistolety do malowania. Na rynku budowlanym jest duży wybór  szlifierek do gipsu takich jak żyrafa do gipsu. Dzięki niej szybko, a przede wszystkim dokładnie wygładzamy powierzchnię. Porządna żyrafa do gibsu musi mieć odpowiednią moc. Dobrej jakości żyrafa szlifierka do gipsu nie musi być bardzo droga. Wyrównywanie ścian może być bardzo czasochłonne, jeżeli mamy do czynienia z dużym metrażem. Żyrafa do gładzi to w obecnych czasach nie wymysł a maszyna do szlifowania gipsu, która wykona precyzyjną i dokładną pracę. Trudno podczas remontu obejść się bez szlifierki do gipsu zyrafa.

  Szanowni Mieszkańcy!Serdecznie zapraszamy na 250 bieg parkrun, który odbędzie się w najbliższą sobotę - 20 lipca - o godzinie 9.00. Start biegu zlokalizowany będzie jak zwykle przy dużym stawie w Park... więcej

  Szanowni Mieszkańcy, informujemy, że Rada Miasta Pruszkowa podjęła Uchwałę Nr VIII.86.2019 w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki takiej ... więcej

 • Policyjna profilaktyka na półkoloniach w Michałowicach i Komorowie

  Dzielnicowi asp. Paweł Biegalewski oraz sierż. szt. Mariusz Szymanek przeprowadzili zajęcia dotyczące bezpiecznych zachowań podczas wakacji z uczestnikami półkolonii w Michałowicach i Komorowie. Zajęcia odbyły się w ramach ogólnopolskiej kampanii pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

 • W związku z przebudową skrzyżowania Al. Wojska Polskiego z ul. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej od 19 lipca 2019 r. do 31 lipca 2019 r. wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu polegająca na wyłącz... więcej

  Celem głównym Projektu jest zwiększenie zatrudnienia wśród osób z niepełnosprawnością posiadających wykształcenie wyższe i/lub będących na ostatnim roku studiów, poprzez zaplanowanie i wdrożenie indyw... więcej

 • Dopalacze – Apel Policji do rodziców i opiekunów

  Okres letni, w tym głównie wakacje, i związana z tym duża ilość czasu wolnego sprzyja eksperymentowaniu przez dzieci i młodzież z różnymi środkami psychoaktywnymi. Do najniebezpieczniejszych z nich należą tzw. dopalacze (ang. smarts). Jest to termin używany potocznie i określa grupy różnych substancji lub ich mieszanek o rzekomym bądź faktycznym działaniu psychoaktywnym. Oficjalna, ustawowa nazwa tzw. dopalaczy to środki zastępcze.