• Siostrzane "zakupy" zakończone zarzutami

  Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali dwie osoby podejrzewane o kradzież, w jednym ze sklepów w galerii handlowej w Pruszkowie. 20-latka wraz ze swoją 13-letnią siostrą, ukradły odzież wartą 740 złotych. Nieletnia sprawczyni czynu karalnego za to, co zrobiła odpowie przed sądem rodzinnym. Starszej siostrze grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Zapraszamy mieszkańców Pruszkowa na debatę o bezpieczeństwie

  Zapraszamy mieszkańców Pruszkowa na debatę społeczną. Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu spotkań z mieszkańcami pod nazwą „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Debata odbędzie się 9 grudnia 2018 roku w godz. 17.00 – 19.00 w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Pruszkowie przy ul. Helenowskiej 3 A.

 • Pomogli w wyniesieniu kanapy, ukradli portfel, smycz i szelki dla psa

  Łącznie 7 zarzutów usłyszała dwójka zatrzymanych, podejrzanych o kradzież. Pomogli pokrzywdzonej wynieść kanapę, a potem ukradli jej portfel i smycz z szelkami dla psa.

 • Pijany, z dwoma zakazami, kierował motorowerem

  W nocy pruszkowscy patrolowcy zatrzymali nietrzeźwego kierującego motorowerem. Mężczyzna miał ponad 1,7 promila alkoholu we krwi i posiadał dwa zakazy prowadzenia pojazdów obowiązujące do 2022 roku. Za przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

 • Kolejny zatrzymany za złamanie zakazu sądowego

  56-latek, został zatrzymany przez policjantów z Pruszkowa. Mężczyzna prowadził pojazd mimo sądowego zakazu. Teraz odpowie przed sądem za naruszenie zakazu. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

 • Spotkanie z Seniorami w Nadarzynie

  Policjantka z zespołu profilaktyki społecznej z wolskiej komendy mł. asp. Marta Słomińska przeprowadziła spotkanie z seniorami, które zostało zorganizowane w Gminnym Ognisku Dziecięco-Młodzieżowym „Tęcza” w Nadarzynie. Głównym tematem spotkania była problematyka przemocy wobec osób starszych. Podczas prelekcji seniorzy mogli także się dowiedzieć, jak uniknąć niebezpieczeństw związanych z coraz powszechniejszymi przestępstwami dokonywanymi na osobach starszych.

 • Debata w Brwinowie

  We wtorek, w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Brwinowie odbyła się debata społeczna pn.: „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Do udziału w debacie zaproszono samorządowców, przedstawicieli instytucji współpracujących, na co dzień z Policją oraz przede wszystkim lokalną społeczność. Podczas tej debaty społecznej mieszkańcy mieli okazję podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat bezpieczeństwa na terenie Gminy Brwinów.

 • Ogólnopolskie działania "SMOG"

  Dzisiaj, 20 listopada 2019 roku w całym kraju policjanci ruchu drogowego prowadzą ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG”. Funkcjonariusze zwracają uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem, jednak nadrzędnym celem działań jest eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób, np. poprzez nadmierne zadymienie, wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego.