• Apel o rozwagę nad wodą

  Wielu z nas korzysta z aktywności fizycznej i ten czas wakacyjny spędza nad wodą. Nie pozwólmy jednak na to, aby beztroska sprawiła, że zapomnimy o bezpieczeństwie swoim i naszych bliskich. Chwila nieuwagi może skończyć się tragicznie. Pamiętajmy, że to my sami, w pierwszej kolejności, odpowiedzialni jesteśmy za swoje bezpieczeństwo.

 • W związku z Zarządzeniem Nr 162 Wojewody Mazowieckiego z dnia 23 lipca 2019 r. w dniu 1 sierpnia 2019 r. o godzinie 17.00 przeprowadzony zostanie na terenie miasta Pruszkowa trening wojewódzkiego syst... więcej

 • Handel ludźmi - jak nie stać się ofiarą

  Podjęcie pracy za granicą to bardzo poważny krok wymagający przemyślenia. Decyzja o wyjeździe podjęta z dnia na dzień nie jest dobrym rozwiązaniem. Narażamy się nie tylko na to, że praca tam nie spełni naszych oczekiwań ale przede wszystkim, że możemy stać się ofiarą handlu ludźmi. Dlatego, jeżeli niesiemy się z zamiarem wyjazdu z kraju, powinniśmy podjąć pewne kroki, które zminimalizują ryzyko związane z poszukiwaniem pracy za granicą.

 • Pruszkowski epizod powstańczy

  W dniu 1 sierpnia o godzinie 17.00 (Godzina „W”) w Pruszkowie przy ulicy Waryńskiego 1 odbyła się uroczystość złożenia kwiatów pod tablicą poświęconą pracownikom Elektrowni Okręgu Warszawskiego, którzy polegli w obronie ojczyzny. W uroczystości związanej z obchodami tego wydarzenia udział wziął Komendant Powiatowy Policji w Pruszkowie młodszy inspektor Jerzy Sztuc.

 • Weryfikację szczegółową 93 projektów, które przeszły pozytywną ocenę formalną, zgłoszonych do realizacji w ramach IV Edycji Budżetu Obywatelskiego na rok 2020 przeprowadziły Wydziały merytoryczne Urzę... więcej

 • 75. rocznica Powstania Warszawskiego - zmiany w ruchu i komunikacji w Warszawie

  Podczas uroczystości upamiętniających 75. rocznicę powstańczego zrywu stolicy będą wprowadzone zmiany w ruchu oraz parkowaniu pojazdów w wielu częściach Warszawy. W czasie wydarzeń na trasy objazdowe kierowane będą również pojazdy Warszawskiego Transportu Publicznego. Warto wcześniej zapoznać się z organizacją ruchu w stolicy w najbliższych dniach.

 • Półmetek wakacji za nami

  Pierwszy miesiąc wakacji już za nami. Był to czas pracowity dla pruszkowskich mundurowych. Funkcjonariusze dbali o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu pruszkowskiego oraz gości odwiedzających powiat. Policjanci drogówki byli wzywani do 5 wypadków, w wyniku których rannych zostało 7 osób, a 2 osoby poniosły śmierć. Ujawnili 33 kierowców znajdujących się pod wpływem alkoholu.

 • Wprowadzenie Komendanta Komisariatu Policji w Nadarzynie

  W środę w nadarzyńskim komisariacie odbyła się uroczysta odprawa, w trakcie której Komendant Powiatowy Policji w Pruszkowie młodszy inspektor Jerzy Sztuc powołał na stanowisko Komendanta Komisariatu Policji w Nadarzynie nadkomisarza Dariusza Jeża. W uroczystości wziął udział Wójt Gminy Nadarzyn Dariusz Zwoliński oraz jego zastępca Janusz Rajkowski, a także Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Nadarzynie p.o. komisarz Marcin Kwiatkowski, policjanci i pracownicy cywilni.

 • Awanse na wyższe stanowiska służbowe

  Komendant Powiatowy Policji w Pruszkowie młodszy inspektor Jerzy Sztuc awansował na wyższe stanowiska służbowe 17 policjantów, a 8 funkcjonariuszom podwyższony został dodatek służbowy. Uroczystość odbyła się wczoraj podczas odprawy kadry kierowniczej komendy w Pruszkowie.

 • Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego

  Dzisiaj w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mimo, że nadrzędnym celem działań jest troska o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 • Miasto Pruszków jest Gminą Przyjazną Pszczołom, dlatego też w tym roku na terenie naszego miasta powstała pierwsza pruszkowska pasieka, w której żyje blisko 100000 pszczół. więcej

  25 lipca br. Prezydent Miasta Pruszkowa - Paweł Makuch wraz ze Skarbnikiem - Lidią Sadowską – Muchą  podpisali umowę o dofinansowanie ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego w ram... więcej

 • Jechał pod "prąd" i posiadał amfetaminę

  Dzielnicowi z Pruszkowa zatrzymali 39-latka, który posiadał przy sobie amfetaminę. Mężczyzna jechał motorowerem ul. Obrońców Pokoju pod „prąd”. Za posiadanie środków odurzających ustawa przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

 • Miasto Pruszków ogłosiło przetarg na realizację budowy terenu rekreacyjnego przy ulicy Pani Latter (teren po parkingu). więcej

 • W jeden dzień trzech zatrzymanych z narkotykami

  Tylko jednego dnia policjanci z Pruszkowa zatrzymali trzy osoby, posiadające przy sobie zakazane środki odurzające. Poza marihuaną zabezpieczono amfetaminę i metaamfetaminę. Jeden z zatrzymanych odpowie również za nieważenie funkcjonariusza i trafi do zakładu karnego zgodnie z nakazem sądowym.