Skrupulatna praca kryminalnych pruszkowskiej komendy doprowadziła do zatrzymania sprawcy kradzieży perfum, który jak się okazało posiadał również narkotyki. Teraz odpowie za dwa przestępstwa.

Mieszkaniec powiatu pruszkowskiego kilkukrotnie odwiedzał drogerie w Piastowie i Pruszkowie wybierając markowe perfumy, za które jednak nie płacił. Drogeria wyceniła wartość skradzionego mienia na kwotę ponad 1500 zł. Klient jednak nigdy nie powrócił i nie zapłacił. Sprawą musiała zająć się policja. Kryminalni ustalili sprawcę kradzieży i odwiedzili go w domu. Zaskoczony mężczyzna nie zdążył schować zawiniątek z folii aluminiowej, które miał w kieszeni. Został zatrzymany, a po wykonaniu wstępnych badań narkotesterem okazało się, że zabezpieczone substancje to mefedron. Mężczyzna tłumaczył się, że kradł perfumy, by mieć pieniądze na zakup narkotyków.

Po usłyszeniu zarzutów: kradzieży, za którą grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz posiadania narkotyków, za co kodeks karny przewiduje do 3 lat pozbawienia wolności, przyznał się do popełnienia wskazanych przestępstw.

 

Postępowanie w powyższej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie.

 

asp.szt. Monika Orlik