Pruszkowska policja ostrzega przed złodziejami, którzy w ostatnim okresie dokonywali kradzieży z otwartych, pozostawionych na parkingu pojazdów.

Do Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie coraz częściej zgłaszają się pokrzywdzeni, którzy utracili  swoje mienie pozostawione „na chwilę” w otwartym samochodzie.

Wychodząc z pojazdu zawsze zamykajmy swój samochód. Pozostawione rzeczy na fotelu, kokpicie czy tylnej półce są dla złodzieja szybkim i łatwym do zdobycia łupem. Kradzież bez pokonywania jakichkolwiek zabezpieczeń nie wzbudza podejrzeń wśród przechodniów. Wracając „po chwili” do samochodu uświadamiamy sobie, że właśnie zostaliśmy ograbieni, a w pobliżu nikt nie wydaje nam się podejrzany.

Kolejnym przykładem jest parking przed szkołą, przedszkolem czy żłobkiem. Odbiór dziecka trwa kilka minut, ale to wystarczy złodziejowi, aby osiągnął swój cel.

Nie ułatwiajmy złodziejom ich przestępczej działalności.

Pamiętajmy, aby zostawiając samochód zamknąć drzwi oraz okna, przez które bez problemu można wyjąć pozostawione w pojeździe przedmioty. Chwila nieuwagi wystarczy, aby stracić portfel, telefon, laptop czy ważne dokumenty.

PAMIĘTAJ:

  • nie pozostawiaj otwartego samochodu nawet na chwilę
  • zamknij okna w zaparkowanym pojeździe
  • nie pozostawiaj wartościowych przedmiotów w widocznych miejscach w samochodzie

 

asp.szt. Monika Orlik