Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Pruszków

Na co musisz uważać przy stosowaniu diety oczyszczającej? Lepiej sprawdź zawczasu!

Dieta oczyszczająca to najlepszy sposób na to, aby pozbyć się z organizmu szkodliwych związków toksycznych, które dostają się do niego przez zanieczyszczone środowisko, stosowanie nieodpowiedniej diety, palenie papierosów czy spożywanie alkoholu. To także świetny wstęp do kuracji odchudzającej, która przyspieszy procesy metaboliczne, a także zapewni wytchnienie układowi pokarmowemu. Na co uważać, stosując dietę oczyszczającą?

Optymalne nawodnienie to podstawa

Będąc na diecie oczyszczającej, należy uważać, aby się nie odwodnić. Wskazane jest picie dużych ilości wody - co najmniej 1,5 litra dziennie. Warto także pić różnego rodzaju napary z ziół, które wspomogą usuwanie toksyn z organizmu, np. szałwii czy rumianku.

Eliminacja kawy i herbaty

Podczas diety oczyszczającej należy wyeliminować gazowane napoje, alkohol, produkty zawierające cukier, ale także herbatę i kawę. Napoje te można zastąpić np. zieloną herbatą, która bogata jest w związki wspomagające usuwanie związków toksycznych z organizmu.

Ile powinna trwać dieta oczyszczająca?

Przede wszystkim należy pamiętać, aby nie stosować jej zbyt często. Dieta oczyszczająca powinna trwać od 3 do maksymalnie 7 dni. Warto wiedzieć, że czas trwania diety zależy także od pory roku - w okresie zimowym długotrwała dieta oczyszczająca może doprowadzić do osłabienia organizmu i choroby. 

Dieta oczyszczająca może przyjąć także formę jednodniowej głodówki. W takim przypadku zabieg powinien być powtarzany raz w tygodniu przez okres jednego albo dwóch miesięcy. Ważny jest także wybór odpowiedniego czasu na stosowanie tego typu diety. Najlepszy okres to weekend albo urlop, kiedy nie ma konieczności dużej aktywności. 

Czy każdy może stosować dietę oczyszczającą?

Należy jednak pamiętać, że ten rodzaj diety mogą stosować wyłącznie osoby zdrowe. Jak informuje serwis go-diet.pl, przed jej rozpoczęciem warto skonsultować się z lekarzem i wykonać szereg podstawowych badań. Przeciwwskazaniem do jej stosowania jest ciąża oraz czas, kiedy kobieta karmi piersią. Nie zaleca się jej stosowania, gdy borykamy się z zaburzeniami układu krążenia, a także chorobami układu pokarmowego lub moczowego. Jeśli szukacie więcej informacji, polecamy ten artykułu o diecie oczyszczającej

O czym jeszcze pamiętać, stosując dietę oczyszczającą?

Przede wszystkim musimy sobie uświadomić, że nie jest ona związana tylko z koniecznością dostarczenia organizmowi mniejszej ilości kalorii. Równie ważna jest radykalna zmiana nawyków żywieniowych. Dlatego też przed zastosowaniem tego typu diety, warto postarać się wcześniej zmienić swój jadłospis. Najlepiej spożywać większe ilości owoców, warzyw i sałatek. To pozwoli stopniowo przygotować organizm na oczyszczenie ze związków toksycznych. W podobny sposób należy postąpić po zakończeniu kuracji oczyszczającej.

Dieta oczyszczająca polecana jest dla każdego, kto stosuje nawyki żywieniowe, odbiegające od zasad zdrowego żywienia. Detoks odtruwa nasze ciało z toksyn będących związkami szkodliwymi dla organizmu. Dodaje nam też energii do działania. Stosując dietę oczyszczającą, warto pamiętać o kilku powyższych zasad. Dzięki nim, jej stosowanie nie tylko będzie skuteczne, ale przede wszystkim bezpiecznie.