Trzech mężczyzn w wieku od 18 do 21 lat, zatrzymali wczoraj pruszkowscy policjanci. Posiadali oni przy sobie marihuanę. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj, w godzinach wieczornych, policjanci z pruszkowskiej komendy zatrzymali na ul. Niepodległości w Pruszkowie,  do kontroli volkswagena. Podczas kontroli funkcjonariusze wyczuli, w samochodzie, charakterystyczny zapach marihuany. W trakcie przeszukania policjanci ujawnili dwa „zawiniątka” z suszem roślinnym, do których posiadania przyznał się 21-letni kierujący. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Zabezpieczony susz poddano wstępnemu badaniu testerem, który potwierdził, że jest to marihuana.

Kolejni dwaj mężczyźni zostali zatrzymani w Brwinowie przez policjantów z patrolu. Po północy, mundurowi zauważyli grupkę młodzieży na ul. Pszczelińskiej. Podczas kontroli u 18 i 20–latka ujawnione zostały woreczki strunowe z suszem. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani, a susz zabezpieczony. W tym przypadku badania testerem także potwierdziły, że zabezpieczony susz to marihuana.

Wszyscy zatrzymani wkrótce usłyszą zarzut posiadania środków odurzających.

Za to przestępstwo ustawa przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

 

podkom. Karolina Kańka