Wpływ wyglądu i zdrowia zębów na to, jak się czujemy oraz jak odbierają nas inni jest niezaprzeczalny. Niestety, problemy stomatologiczne są czymś, z czym zmaga się wiele osób. Na szczęście medycyna stale się rozwija, dzięki czemu powstają nowe oraz udoskonalane są stare metody radzenia sobie z brakiem uzębienia. Do takich metod można zaliczyć implantologie. Przyjrzyjmy się więc czym są implanty zębów Warszawa - najlepsze rozwiązanie problemu braku uzębienia.

Początek implantologii

Pierwsze Implanty zębów Warszawa pojawiły się w świecie medycyny już na przełomie lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XX wieku. Za najbardziej zasłużonego lekarza w tej dziedzinie uznaje się szweda Pera-Ingvara Branemarka, który uznawany jest za osobę, która najbardziej przyczyniła się do rozwoju tej dziedziny stomatologii. To on odkrył mechanizm, który stał się początkiem obecnie znanej implantologii. Wprowadzone przez niego tytanowe implanty zębów wykorzystywane są do dziś na całym świecie.

Czym są implanty zębów Warszawa?

Czym jest implant zęba?

Najważniejszym elementem implantologii są oczywiście same implanty zębów warszawa. Są one niewielkimi stożkami, które swoją funkcją mają zastąpić korzenie zębowe. Wykonywane są zazwyczaj z tytanu lub nieco rzadziej - z cyrkonu. Są to materiały biozgodne, czyli takie, które nie powodują reakcji alergicznych oraz są obojętne dla zdrowia. Materiały te są niebywale wytrzymałe, dzięki czemu doskonale sprawdzają się jako zamienniki zębów. Same implanty nie wystarczą jednak do wypełnienia luki po utraconym zębie. Potrzeba jest do tego również nadbudowa, czyli górna część. Jest nią konstrukcja protetyczna, na którą składają się: korona protetyczna, proteza ruchoma, oraz most protetyczny). Wyglądem przypomina ona naturalną koronę zęba.

 

Kiedy skorzystać z implantów zębowych?

Implanty zębów Warszawa mogą być doskonałym sposobem na poradzenie sobie z wieloma problemami stomatologicznymi, które w efekcie przekładają się na problemy w życiu codziennym, np. spadek pewności siebie. Najczęstszymi sytuacjami, kiedy zaleca się wszczepienie implantów to np. bezzębie ( spowodowane chorobą lub wypadkiem), częściowe braki wielu zębów oraz pojedyncze braki w uzębieniu. W każdej z tych sytuacji można zastosować sztuczne implanty, które niczym nie będą się odróżniać od naturalnych zębów.

Rodzaje implantów zębowych

Od momentu powstania implantologii w ubiegłym wieku, medycyna zrobiła bardzo znaczący postęp, dzięki czemu lekarz może zaproponować pacjentom rozwiązania, które najlepiej sprawdzą się w ich sytuacji. Implanty stomatologiczne dzielimy na:

● Implanty cylindryczne – wykonywane są z tytanu i przypominają śrubę. Są najczęściej stosowanym rozwiązaniem.

● Implanty ceramiczne – w tym przypadku materiałem jest cyrkon. Są uznawane za implanty najnowszej generacji.

 

Jak wygląda zabieg wszczepienia implantu zębowego?

Implanty zębów Warszawa nie mogą zostać wszczepione “z marszu”. Aby podjąć ostateczną decyzję o formie zabiegu, potrzebne są liczne konsultacje z lekarzem oraz szereg profilaktycznych badań. Dzięki temu można uniknąć niemal wszystkich ewentualnych powikłań. Lekarz sprawdza stan zębów oraz informuje pacjenta o możliwych rozwiązaniach, oraz efektach. Sam zabieg nie trwa długo, ponieważ zajmuje tylko około 30 minut. Wykonywany jest on pod znieczuleniem, dlatego pacjent nie odczuwa bólu. Po wprowadzeniu implantu konieczne jest poczekanie na to, aż wszystko się zrośnie. Na końcu pozostaje tylko przymocowanie korony protetycznej, co można wykonać z wieloma zębami podczas jednej wizyty.