Trzy narkotyki u 44-latka z Pruszkowa - policja zabezpieczyła też gotówkę

Trzy narkotyki u 44-latka z Pruszkowa - policja zabezpieczyła też gotówkę

FOT. Policja Pruszków

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie zatrzymali 44-letniego mężczyznę w toku działań wymierzonych w przestępczość narkotykową. Wśród zabezpieczonych rzeczy znalazły się amfetamina, mefedron i marihuana, a także gotówka przeznaczona na poczet przyszłych kar i środków o charakterze majątkowym. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania środków odurzających i substancji psychotropowych, do którego się przyznał.

Funkcjonariusze pruszkowskiej komendy przeprowadzili czynności ukierunkowane na zwalczanie handlu i posiadania narkotyków. W ich trakcie ujawnili środki odurzające i substancje psychotropowe, a następnie zabezpieczyli je jako dowody w sprawie.

Zatrzymany został doprowadzony do jednostki Policji. Tam przedstawiono mu zarzut posiadania środków odurzających i substancji psychotropowych. Sprawa jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Pruszkowie.

Za takie przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Policja wskazuje też na przepisy ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, które mają eliminować z obrotu nielegalne substancje i ograniczać ich dostępność.

Ta sprawa pokazuje, że nawet pojedyncze zatrzymanie i zabezpieczenie narkotyków ma realne znaczenie dla lokalnego bezpieczeństwa. Każdy taki wynik oznacza mniej nielegalnych substancji w obiegu i mocniejszy sygnał, że policja w Pruszkowie konsekwentnie uderza w narkotykowy proceder.

na podstawie: Policja Pruszków.

Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Policja Pruszków). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.