Ponad tysiąc paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją pruszkowskiej komendy. Właścicielem nielegalnego towaru okazał się mieszkaniec powiatu pruszkowskiego, który usłyszał zarzuty z kodeksu karnego skarbowego. Gdyby nielegalny towar trafił do sprzedaży, Skarb Państwa straciłby prawie 20 tysięcy złotych tytułem niezapłaconych podatków.

Ponad tysiąc paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie. Właścicielem nielegalnego towaru okazał się być mieszkaniec powiatu pruszkowskiego, który usłyszał zarzuty z kodeksu karnego skarbowego. Gdyby nielegalny towar trafił do sprzedaży, Skarb Państwa straciłby prawie 20 tysięcy złotych tytułem niezapłaconych podatków.

Funkcjonariusze pruszkowskiej komendy uzyskali informację, że na terenie targowiska miejskiego w Pruszkowie jeden z handlowców sprzedaje papierosy bez polskich znaków akcyzowych. W związku z powyższym podjęli kroki do weryfikacji posiadanych informacji.Dzięki swojej czujności szybko wytypowali mężczyznę. Policyjne działania zakończyły się sukcesem. W prywatnym samochodzie mężczyzny funkcjonariusze znaleźli ponad tysiąc kartonów z zawartością papierosów bez polskich znaków akcyzy. Po przeliczeniu okazało się, że łącznie zabezpieczono ponad 20 tysięcy sztuk papierosów.

Dzięki działaniom policjantów nielegalny towar nie trafił na okoliczny rynek, a jego właściciel usłyszał zarzuty z kodeksu karno - skarbowego. Mężczyzna  swoim działaniem uszczuplił dochody Skarbu Państwa na kwotę prawie 20 tysięcy złotych. Grozi mu wysoka grzywna i kara pozbawienia wolności.

Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie.

 

asp.szt. Monika Orlik/mg