Zieleń w Warszawie jest imponująca! Wystarczy spojrzeć na skwery, parki, zieleńce, historyczne ogrody i rezerwaty przyrody. Tereny miasta okalają lasy, a nawet i puszcza.

Czy jednak zieleń w stolicy byłaby tak bujna i dorodna, gdyby nie mieszanki traw gazonowych? To z nich wyhodujesz mocne, elastyczne źdźbła, które są godne warszawskich dzielnic!

Mieszanki traw gazonowych — Warszawa nie mogłaby bez nich stać się tak zielona i piękna!

Kiedy obsiewasz trawniki, skwery, parki i zieleńce w stolicy, postaw na mieszanki traw gazonowych. Warszawa słynie z widowiskowych terenów, które chętnie odwiedzają i rodacy, i zagraniczni goście. Nic jednak dziwnego, swoim urokiem, historycznym rysem i bogactwem zabytków nie odbiega od europejskich miast. Mało tego! Często je nawet przyćmiewa!

Zieleni w Warszawie jest coraz więcej za sprawą polityki miasta i działań mieszkańców.

Łazienki Królewskie to połączenie architektury, sztuki i przyrody. Jednocześnie to także siedziba ostatniego króla Polski — Stanisława Augusta Poniatowskiego. W bujnych trawach parku łazienkowskiego swobodnie buszują wiewiórki i dumnie noszą się pawie.

Ogród w Wilanowie aż kipi naturą — znajdują się w nim i 200-letnie dęby, i chińska altana, i Góra Bachusa, i gaj Akademosa.

Mieszanki traw gazonowych — wyrośnie z nich darń, która ozdobi warszawskie tereny zielone!

Położony w niedalekiej odległości od Starówki Ogród Krasińskich to miejsce iście rekreacyjne. Leżąc w bujnej trawie, można podziwiać pływające w stawie kaczki.

Jak Warszawa, to i Ogród Saski, a tam wita XIX wieczna fontanna, aleje z kwietnymi kompozycjami i cały zastęp mitologicznych rzeźb.

Idealnym miejscem na warszawski piknik jest Pole Mokotowskie przypominające ogromną polanę. Możesz się tam opalać lub jeździć na rowerze.

Oczywiście, odwiedzając warszawskie tereny zielone, nie pomiń Parku Skaryszewskiego, Parku im. Marszałka Rydza-Śmigłego, Parku Ujazdowskiego, Parsku Praskiego i Parku im. Stefana Żeromskiego. Naturalnie, w stolicy obejrzysz o wiele więcej, jednak, jak widzisz, Warszawa to nie tylko drapacze chmur, spaliny i wieczny ruch. To także tereny zielone, które wdzierają się do miejskiej dżungli. I dobrze, ponieważ dzięki nim stolica oddycha!

Sekret odpornej, żywozielonej darni? Trawa gazonowa!

Z mieszanek traw gazonowych z oferty Sowul&Sowul wyrośnie darń mocna, trwała i odporna. Kiedy ją wyhodujesz, przekonasz się, że nie wymaga skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych. Przetrwa niekorzystne warunki atmosferyczne i silną eksploatację. Trawa na Twoim trawniku będzie mocna i odporna na choroby.

Mieszankami traw gazonowych obsiejesz parki, skwery i zieleńce w Warszawie. Jednak nie tylko one wymagają wspomnianych mieszanek. Wysiejesz dzięki nim murawę na boiska sportowe! Tysiące udeptujących ją stóp nie będą w stanie jej zniszczyć. Zastosujesz ją także na terenach rekultywowanych, nie przejmując się tym, że z czasem straci swoje walory estetyczne.

Trawie gazonowej w Twoim przydomowym ogrodzie nie zaszkodzi, nawet jeśli postawisz na niej basen, trampolinę, czy zjeżdżalnię dla dzieci.

Właściwa kompozycja mieszanek traw gazonowych — to podstawa mocnej murawy

Mieszanki traw gazonowych muszą zawierać w składzie przynajmniej 3 rodzaje gatunków traw. Na pierwszy rzut oka, ich nasiona są do siebie bardzo podobne, jednak różnice zaznaczają się w momencie, gdy wykiełkują. Mają odmienną barwę, pokrój, tempo wzrostu, różną tolerancję na zacienienie, nasłonecznienie i brak dostępu do wody.

Nie mógłbyś obsiać trawnika, tylko jednym gatunkiem trawy, ponieważ nie posiadałby on odpowiednich parametrów. Dopiero połączenie nasion traw w mieszance, daje pożądany efekt. Co zatem znajduje się w mieszankach traw gazonowych Sowul&Sowul? Znajdziesz tam:

 • kostrzewę czerwoną,
 • życicę trwałą,
 • wiechlinę łąkową,
 • kostrzewę szczeciniastą,
 • kostrzewę trzcinową,
 • mietlicę pospolitą.

Odmiany traw gazonowych

Pielęgnacja trawy gazonowej nie nastręcza trudności (co wynagradza dłuższy czas oczekiwania, zanim wzrośnie). Wystarczy jej rzadkie nawożenie, umiarkowane podlewanie i koszenie.

Kiedy wybierasz trawę gazonową, weź pod uwagę rodzaj gleby, na której wzrasta. Inne gatunki wysiejesz w miejscach zacienionych, a inne w nasłonecznionych. A jeśli nie wiesz, jaką mieszankę traw gazonowych kupić? Postaw na uniwersalną, taką, która sprawdzi się na większości rodzajów gleby. Wyróżniamy gazony:

 • ozdobne — wysiewa się je na terenach rekreacyjnych i geometrycznych; cechuje je wysoka estetyka,
 • użytkowe — darń z nich wyrosła sprawdzi się na boiskach, w parkach i zieleńcach,
 • krajobrazowe — przeznaczone do parków krajobrazowych,
 • na pobocza dróg — są odporne na suszę i spaliny,
 • na lotniska — niestraszne im nawet mocne nasłonecznienie.

Trawa gazonowa trawie gazonowej nierówna! Postaw zatem na odpowiednio skomponowane mieszanki z oferty Sowul&Sowul. Darń wyrosła na warszawskich skwerach, w parkach, zieleńcach i ogrodach stanie się godna stołecznego miasta.