To nie pierwsza wizyta profilaktyka z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie na terenie Szkoły Podstawowej nr 4 w Pruszkowie, a wszystko po to, by móc dotrzeć do jak największej liczby odbiorców.

 

W trakcie spotkań poruszane zostały zagadnienia związane z agresją wśród dzieci, problem przemocy fizycznej  i psychicznej oraz cyberprzemocy. Szczególną uwagę poświęcono mowie nienawiści, w tym hejcie oraz różnego rodzaju komentarzy typu  wyśmiewania czy znieważania innej osoby. Zwrócono uwagę na tego typu zachowania prezentowane przy pomocy środków masowego przekazu, mass mediów, środków społecznego komunikowania o szerokim zasięgu.

Tym razem w takich spotkaniach uczestniczyły dzieci z klas VI, VII i VIII. Były to spotkania w poszczególnych klasach by móc odnieść się bardzo indywidualnie, w gronie tylko zamkniętej grupy klasowej. Dzieci mogły zadawać konkretne pytania, a wątpliwości policjantka starała się wyjaśniać  na konkretnych przykładach, które mogą mieć miejsce w szkole, na boisku, w trakcie powrotu do domu lub w wielu innych sytuacjach.

Młodzież, która wśród przedmiotów ma  przedmiot doradztwa zawodowego   miała również okazję dowiedzieć się, na czym polega praca policjanta, jak wygląda nabór oraz jakie predyspozycje powinien mieć kandydat ubiegający się do Naszej formacji.   

Na wszystkie pytania i wątpliwości -mam nadzieję, że udzieliłam wyczerpującej odpowiedzi.

Projekt realizowany jest w ramach zadania pn. „Bezpieczne przejścia dla pieszych w Powiecie Pruszkowskim inwestycja w infrastrukturę oraz w edukację mieszkańców - edycja 2023” dofinansowanego ze środków „Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022-2024"

podkom. Edyta Bednarczyk

  • Pruszkowska Profilaktyk w Szkole Podstawowej nr 4 w Pruszkowie.
  • Pruszkowska Profilaktyk w Szkole Podstawowej nr 4 w Pruszkowie.
  • Pruszkowska Profilaktyk w Szkole Podstawowej nr 4 w Pruszkowie.