Podczas spotkania towarzyskiego 28-latek poprosił kolegę o przysługę wypłacenia gotówki z bankomatu. Ten wykonał prośbę, przekazał ustaloną kwotę, ale karty już nie oddał. W ciągu kilku godzin wydał ponad 3 tysiące złotych z konta znajomego.

Mieszkaniec Pruszkowa odwiedził kolegę. Spożywali razem alkohol. Gospodarz poprosił kompana o wypłatę gotówki z bankomatu. Przekazał mu w tym celu swoją kartę płatniczą. Znajomy wykonał prośbę. Niestety nie oddał już karty, a ciągu kilku godzin w różnych miejscach dokonywał zakupów oraz wypłat gotówki z bankomatów na swoje potrzeby, które łącznie wyniosły ponad 3 tysiące złotych.

Praca operacyjna policjantów komendy doprowadziła do ustalenia sprawcy i jego zatrzymania. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu przywłaszczenia karty oraz dokonania kradzieży z włamaniem. Zatrzymany przyznał się do popełnienia przestępstw.

Za pierwsze przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5, a za drugie przestępstwo do lat 10.

Czynności w powyższej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie.

 

asp.szt. Monika Orlik/ea