Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, w sali widowiskowej w Otrębusach odbył się specjalny koncert Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze". Spektakl taneczno-muzyczny dedykowany był kobietom z całego stołecznego garnizonu, policjantkom i pracownicom, a także zaproszonym specjalnie na tę okazję kobietom z CSP, CBŚP, BSWP, Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej i Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie - aby w ten sposób podkreślić i uświetnić święto wszystkim kobiet oraz podziękować im za codzienny trud i zaangażowanie w pracę. Najserdeczniejsze życzenia złożył kobietom Komendant Stołeczny Policji nadinsp. Paweł Dzierżak oraz Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st.bryg. Artur Gonera oddając im w ten sposób wielki szacunek dla ich pracy i służby. Dopełnieniem życzeń dla wspaniałych kobiet były piękne kwiaty.

Tradycją, którą można śmiało powiedzieć od zawsze kultywuje kierownictwo stołecznego garnizonu, a także policjanci i pracownicy, jest pamięć o kobietach, policjantkach, pracownicach, które tak jak wszystkie kobiety na świecie i w Polsce obchodzą swoje święto.

8 marca - to jedna z ważniejszych dat w kalendarium stołecznego garnizonu. Dzień, w którym wszyscy mężczyźni mają okazję, aby podziękować kobietom za codzienny trud, za to że są i za to, jak bardzo je cenią. Tego dnia życzenia płyną z każdej strony, a kierownictwo stołecznego garnizonu jak zwykle staje na wysokości zadania, kierując nie tylko miłe słowa, ale też organizując przedsięwzięcia, dzięki którym można spotkać się, szczerze podziękować, aby dać poczucie kobietom, jak bardzo są potrzebne i jak bardzo jest ważna, nie tylko zawodowa praca i służba, którą wykonują, ale też wielka rola, jaką odgrywają w codziennym życiu.

W tym roku niezwykle oryginalnym pomysłem było zaproszenie wszystkich kobiet ze stołecznego garnizonu na wspaniały koncert Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze", który odbył się w sali widowiskowej w Otrębusach. Oprócz naszych stołecznych koleżanek, na koncert przybyły kobiety z Centrum Szkolenia Policji, Centralnego Biura Śledczego Policji, Biura Spraw Wewnętrznych Policji, Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.

Prawie 600 kobiet wypełniło salę po brzegi. Takiego kobiecego audytorium w historii KSP jeszcze nie było. Próżno było szukać wolnych miejsc, ponieważ frekwencja bardzo dopisała. Pełne uśmiechów kobiece twarze mówiły i wyrażały wszystko co pozytywne. Z niecierpliwością czekały też na koncert. Zanim rozpoczął się spektakl, Komendant Stołeczny Policji nadinsp. Paweł Dzierżak złożył życzenia w imieniu swoim, całego kierownictwa i wszystkich mężczyzn. To był najlepsza okazja, aby słowami pełnymi uznania, podziękować w tak pięknym dniu kobietom za ich zaangażowanie i poświęcenie.

Przez prawie 3 godziny nasze kobiety śledziły z uwagą poczynania profesjonalnych artystów z Zespołu „Mazowsze”. „Kalejdoskop Barw Polski” -  taki tytuł nosił koncert, był kształcącą i pełną radości taneczno-wokalną podróżą przez różne regiony Polski -  poczynając od Kaszub, poprzez Kujawy, Zieloną Górę, region Mazowsza, Lubelszczyznę, aż po góry i Śląsk. Cudowne barwy głosów artystów oraz ich taneczne układy były dopełnione przepięknymi kolorowymi kostiumami i bardzo oryginalną choreografią. „Było cudownie, to było piękne” - takie opinie - my mężczyźni usłyszeliśmy od naszych koleżanek. Ten koncert był przecież dla nich, aby poczuły w sobie tę radość oraz to, jak są cenione, nie tylko za pracę, ale przede wszystkim za to, że są pośród nas.

Po zakończonym koncercie, zorganizowanym przez Komendę Stołeczną Policji, miłym akcentem były róże, które kobiety otrzymały z rąk policjantów z Kompanii Reprezentacyjnej Policji. Ten koncert, to był strzał w dziesiątkę.

Wszystkiego Najlepszego z okazji Dnia Kobiet.

Daniel Niezdropa

foto.Marek Szałajski

film: sierż. szt. Rafał Markiewicz, podkom. Rafał Rutkowski

Film Koncert Zespołu „Mazowsze” na Dzień Kobiet

Opis filmu: Koncert Zespołu „Mazowsze” na Dzień Kobiet

Pobierz plik Koncert Zespołu „Mazowsze” na Dzień Kobiet (format mp4 - rozmiar 45.96 MB)