Bransoletka jako pomysł na prezent dla żony na święta

Żona to osoba, której najczęściej kupuje się prezenty. W końcu okazji jest całe mnóstwo. Jednak po pewnym czasie o pomysł może być trudno. Podarunkiem, który sprawdzi się np. pod choinką, jest bransoletka. To coś, co można kupić nawet wiele razy. Wystarczy tylko za każdym razem zdecydować się na inny model. Jak więc wybrać idealną bransoletkę dla żony?

Bransoletka – z jakiego materiału może być wykonana?

Najpopularniejszymi materiałami do produkcji biżuterii są metale szlachetne, takie jak np. złoto czy srebro. W ostatnich latach bardzo dużą popularnością i uznaniem cieszą się także warianty bransoletki damskiej ze stali chirurgicznej. Są znacznie tańsze, a ponadto nie powodują reakcji alergicznych, jak to niekiedy bywa w przypadku metali szlachetnych.

W sklepach można spotkać modele, które łączą ze sobą różne materiały. Stal chirurgiczna często występuje w towarzystwie rzemyka czy sznurka. Takie połączenie jest idealne do noszenia na co dzień. Często na bransoletkach znajdują się jeszcze diamenciki, koraliki czy perełki.

Bransoletka z personalizacją

Twoja żona z pewnością ucieszy się z prezentu, kiedy zauważy, że kupiłeś go z myślą specjalnie o niej. Warto wybrać model np. z pierwszą literą jej imienia czy grawerem. Grawer na bransoletce może zawierać niemal wszystko. Ważną dla Was datę, wyznanie miłości, tytuł ulubionej piosenki czy współrzędne geograficzne wyjątkowego dla Was miejsca.

Elementem personalizacji mogą być też zawieszki. Jeśli Twoja żona kocha koty, to możesz kupić jej bransoletkę właśnie z tym zwierzakiem. Kiedy jej pasją są podróże, świetnie sprawdzi się motyw samolotu czy konturu Ziemi. Dla fanek astrologii warto wybrać modele ze słońcami, gwiazdami czy znakami zodiaku.

Jak dobrać odpowiedni model bransoletki dla żony?

Jeśli postanowisz, że chcesz kupić żonie bransoletkę na święta, to najpierw zastanów się, jaki kolor biżuterii wybrać. Modele ze stali szlachetnej najczęściej występują w złotym i srebrnym odcieniu. Wybierz ten, który częściej widzisz na biżuterii swojej partnerki.

Następnie zastanów się, czy ma to być bransoletka na co dzień, czy bardziej od święta. W pierwszym przypadku postaw na model połączony ze sznurkiem lub taki, który ma minimalistyczne zdobienia. W przypadku bardziej szykownych modeli śmiało postaw na błyskotki udekorowane kamieniami.

Przemyśl też kwestię personalizacji. Czy chcesz, aby na biżuterii znalazła się jakaś wiadomość, która uczyni bransoletkę wyjątkową? Jeśli chodzi o rozmiar, warto wybrać model z regulowanym zapięciem.