Policjanci z zespołu zajmującego się poszukiwaniem osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości zatrzymali mężczyznę poszukiwanego dwoma listami gończymi wydanymi przez sąd i prokuraturę. 44-latek był poszukiwany za przestępstwa przeciwko mieniu i inne. Najbliższe 3 lata i 6 miesięcy spędzi w zakładzie karnym.

Policjanci z zespołu poszukiwań z pruszkowskiej  komendy prowadzili działania, które w sposób szczególny były ukierunkowane na zatrzymanie osób poszukiwanych, ściganych listami gończymi. Funkcjonariusze przeprowadzili operacyjne sprawdzenia i ustalenia. Pozyskali informacje i na ich podstawie dotarli do miejsca, gdzie ukrywał się poszukiwany.

Kryminalni z zespołu poszukiwań próbowali namierzyć mężczyznę poszukiwanego dwoma listami gończymi wydanym przez Sąd Rejonowy w Pruszkowie oraz przez Prokuraturę Rejonową w Grodzisku Mazowieckim. Mężczyzna był też poszukiwany przez Prokuraturę Apelacyjną we Wrocławiu. Policjanci z zespołu ds. poszukiwań realizowali czynności operacyjne. Namierzyli miejsce, gdzie poszukiwany przebywał. W poniedziałek na terenie Warszawy dokonali zatrzymania 44-latka, który od września 2011 roku ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości.

Zatrzymany został doprowadzony do pruszkowskiej komendy, a po wykonaniu czynności został on osadzony w zakładzie karnym w celu odbycia kary 3 lat i 6 miesięcy  pozbawienia wolności.

 

kom. Karolina Kańka