Kryminalni z Pragi Południe zarejestrowali operacyjnie, a dzielnicowi z Pruszkowa zatrzymali. Później były jeszcze czynności procesowe dochodzeniowców, wniosek prokuratury o zastosowanie środka zapobiegawczego i decyzja sądu o trzymiesięcznym tymczasowym areszcie. W taki oto sposób 42-latek odpowie za pozbawienie wolności, uszkodzenie ciała i pobicie.

W postępowaniu dotyczącym pozbawienia wolności, uszkodzenia ciała i pobicia zostały już zatrzymane dwie osoby. Kryminalni dotarli do nich krótko po samym zgłoszeniu przestępstwa. Później pracowali nad dotarciem do kolejnego podejrzanego.  Pozyskiwali i na bieżąco weryfikowali informacje operacyjne, dodatkowo zarejestrowali 42-latka jako poszukiwanego w policyjnej bazie.

Kilka dni temu w Pruszkowie dzielnicowi podjęli interwencję w sklepie wobec mężczyzny, który nie stosował się do obowiązku zasłaniania ust i nosa i nie posiadał maseczki. Podczas sprawdzania jego danych w systemie okazało się, że jest poszukiwany operacyjnie przez południowopraskich kryminalnych. Trafił do komendy przy ulicy Grenadierów.

Kryminalni wykonali swoje czynności operacyjne, następnie dochodzeniowcy skompletowali materiał dowodowy i 42-latek został doprowadzony do prokuratury. Tam usłyszał zarzut pozbawienia wolności oraz pobicia i uszkodzenia ciała. Czynów tych dopuścił się wspólnie z trzema innymi mężczyznami

Kilka miesięcy temu między wynajmującymi w jednej klatce schodowej obcokrajowcami doszło do nieporozumienia. W efekcie czterech mężczyzn skrępowało jednemu nogi i ręce, i uniemożliwiło wyjście z mieszkania. Pobili go, uderzajli i kopiali po całym ciele.

Sąd zdecydował o zastosowaniu tymczasowego aresztu wobec podejrzanego obywatela Ukrainy.

nadkom. Joanna Węgrzyniak/mg