W ramach akcji edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo … nad wodą” oraz „Bezpieczne Wakacje 2021” – pruszkowscy policjanci odwiedzili przedszkole "Piotruś Pan". Tematem spotkania było bezpieczeństwo dzieci w okresie wakacyjnym. Podczas prelekcji policjanci omówili najważniejsze kwestie związane z bezpieczeństwem nad wodą.

Dzielnicowi z Pruszkowa razem z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego, w ramach programu „Kręci mnie Bezpieczeństwo … nad wodą” oraz akcji wakacyjnej „Bezpieczne Wakacje 2021” odwiedzili przedszkolaków z przedszkola "Piotruś Pan".

Podczas prelekcji, policjanci omówili wszystkie najważniejsze zasady dotyczące bezpieczeństwa, podczas zbliżających się wakacji. Szczególną uwagę zwrócili dzieciom na podstawowe zasady bezpiecznego odpoczynku nad wodą.

Dzieci usłyszały także o bezpieczeństwie na drodze, a także o sytuacjach związanych z poznawaniem osób nieznajomych. Maluchy dowiedziały się jak należy się zachować i gdzie szukać pomocy w przypadku zagubienia się na plaży, czy w lesie oraz jak zachować się w przypadku ataku ze strony agresywnego psa. Nie zabrakło nauki numeru alarmowego 112.

Po prelekcji „całe” przedszkole mogło wsiąść za kierownicę radiowozu.

 

kom. Karolina Kańka/g.p

  • Spotkanie policjantów z przedszkolakami
  • Spotkanie policjantów z przedszkolakami
  • Spotkanie policjantów z przedszkolakami
  • Podziękowania dla policjantów