Kredyt na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Czy to konieczne?

Ciekawy pomysł na rozpoczęcie działalności gospodarczej to tylko połowa sukcesu. Potrzebne są odpowiednie fundusze na start, aby móc przekuć ideę w realne zyski. Logicznym posunięciem wydaje się kredyt. Czy jednak jest to konieczne? Jakie są inne alternatywy?

Kredyt na start przedsiębiorstwa

Najczęściej chęć założenia własnego przedsiębiorstwa jest szczegółowo przeanalizowana przez początkującego przedsiębiorce pod wieloma różnymi względami, w tym finansowymi. Niestety nie zawsze własne fundusze i dotacje są wystarczające, aby móc efektywnie rozpocząć działalność gospodarczą. Czy więc osoby, które dopiero planują założenie firmy mogą skorzystać z preferencyjnych warunków kredytowych na przyszłą działalność? Okazuje się, że banki działające na polskim rynku oferują tego typu możliwości, ale warto mieć świadomość tego, że tego typu oferty mogą nie być opłacalne (na przykład ze względu na wysokie oprocentowanie), a same warunki jakie trzeba spełnić mogą być dla wielu osób trudne do spełnienia. Zanim bank wykaże zainteresowanie przyznaniem kredytu to z pewnością będzie chciał bliżej przyjrzeć się biznesplanowi przedsiębiorstwa i na podstawie tego podejmie ostateczną decyzję na podstawie ryzyka związanego z uruchomieniem tego typu działalności. Zanim jednak podpiszemy umowę kredytową należy porównać różne oferty, aby móc wybrać to co będzie wiązało się z preferencyjnymi warunkami dla przyszłej firmy. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z porównywarki ofert banków w jednym miejscu, aby mieć realny wgląd w to co będzie odpowiednie pod konkretne potrzeby. Na przykład na stronie https://blogbank.pl/kredyty-gotowkowe/ można uzyskać bardzo klarowny obraz aktualnej sytuacji pod względem kredytów w często wybieranych bankach.

Kredyt dla nowych przedsiębiorstw

Poszukując oferty kredytu na start przedsiębiorstwa można natrafić na oferty banków, które proponują różne ciekawe możliwości, ale po bliższym przyjrzeniu się regulaminom i umowom okazuje się, że są przeznaczone dla przedsiębiorców, nie zaś dla osób, które dopiero myślą o otwarciu firmy. Tego typu zasadnicza różnica pozwala sądzić, że po kredyt będzie można zgłosić się dopiero po załatwieniu wszystkich formalności i uzyskaniu statusu realnie działającej firmy. Niestety kolejnym problemem może okazać się to, że firma nie osiągnęła żadnych obrotów, które pozwalają określić zdolność kredytową. Dlatego też banki stosują różne zabiegi, które mają zachęcać przedsiębiorcę do skorzystania z ich oferty, ale aby w pełni móc skorzystać z atrakcyjnie oprocentowanego kredytu trzeba będzie pokonać wiele przeciwności.

Alternatywa dla kredytu

Ciekawym pomysłem i dobrą alternatywą dla kredytu jest skorzystanie z różnego rodzaju dotacji rządowych, szczególnie tych, które oparte są o fundusze europejskie. Trzeba w takim przypadku również spełnić określone kryteria, a informacje na ten temat można uzyskać w lokalnym urzędzie pracy. Jeśli jednak ani kredyt z banku, ani dotacja nie jest możliwa to jeszcze nic straconego. Na rynku można znaleźć prywatne firmy pożyczkowe dzięki którym można uzyskać gotówkę do ręki i to czasem w krótkim czasie. Minusem tego rozwiązania jest wyraźnie większe oprocentowanie niż w przypadku kredytu bankowego, aczkolwiek nie jest to regułą.

Gdzie w Pruszkowie można otrzymać kredyt?

Wszystkie ważne placówki bankowe działające w Pruszkowie można znaleźć w ścisłym centrum miasta, więc dużą zaletą jest to, że można je odwiedzić w trakcie tylko jednego spaceru. Zaczynając od ulicy Niecała 10, gdzie znajduje się lokalny oddział banku BNP Paribas Bank Polska. Nieopodal tego samego miejsca, przy głównej drodze na Alei Wojska Polskiego 12 jest placówka PKO Banku Polskiego Całkiem niedaleko od tego miejsca, zaraz po drugiej stronie ulicy jest Alior Bank na ulicy Niecała 4. Kilka minut spaceru, aby odwiedzić kolejny godny uwagi bank, jakim jest Bank Pekao znajdujący się na Alei Wojska Polskiego 23. Na ulicy Józefa Ignacego Kraszewskiego 33, czyli niecałe pół kilometra dalej znajduje się placówka Santander Bank Polska w której można także uzyskać atrakcyjną ofertę kredytową.