Pruszków – dlaczego warto tu zamieszkać?

Podwarszawskie miasto jest oddalone zaledwie 15 km od centrum stolicy. Pruszków dynamicznie się rozwija i posiada doskonale rozwiniętą infrastrukturę lokalną. Miasto dysponuje bogatym zapleczem sportowo-rekreacyjnym oraz kulturalnym. Nie bez powodu na peryferiach Warszawy decyduje się zamieszkać coraz większa liczba osób. Ceny nowych nieruchomości w Pruszkowie są na tyle atrakcyjne, że sprzedają się w błyskawicznym tempie. Sprawdzamy, dlaczego warto kupić mieszkanie w tym mieście.

Rynek nieruchomości w Pruszkowie

Dojazd do Warszawy zajmuje zaledwie kilkadziesiąt minut. Pruszków posiada dogodne połączenie ze stolicą Polski. Pociągi SKM kursują z dużą częstotliwością, dzięki czemu mieszkańcy tego miasta mogą wygodnie i szybko dotrzeć do pracy lub na studia w Warszawie. W Pruszkowie znajdują się także duże zakłady produkcyjne oraz centra logistyczne. Rynek pracy tworzą również firmy z sektora MŚP. Na terenie miasta zlokalizowany jest węzeł autostrady A2, Urząd Skarbowy, Inspektorat ZUS, Powiatowy Urząd Pracy oraz starostwo.

Nie brakuje chętnych na zakup nowego mieszkania w podwarszawskim mieście. Rynek nieruchomości w Pruszkowie ma wiele do zaoferowania osobom przyjezdnym. Nowe inwestycje deweloperskie powstają w bardzo atrakcyjnych lokalizacjach, pośród zieleni i z dala od wielkomiejskiego zgiełku. Z tego względu trudno przejść obojętnie wobec oferty lokalnych deweloperów. Na terenie miasta dominuje niska zabudowa, czyli bloki mieszkalne oraz domy jednorodzinne.

Nowe osiedla w Pruszkowie

W porównaniu z Warszawą, różnice cenowe są znaczące. Gotowe mieszkania w Pruszkowie kosztują około 7 200 zł za metr kwadratowy. Od początku 2021 roku cena nieruchomości w tym mieście wzrosła średnio o 365 złotych. Najdroższe mieszkania znajdują się w pobliżu ulicy Groblowej, Syreny i Murarskiej. Za lokum w tej okolicy zapłacimy od 7 800 do 7 700 zł/ m kw. Natomiast do najtańszych ulic w Pruszkowie można zaliczyć Kamińskiego, Rusałki oraz Ignacego Jana Paderewskiego. Tutaj możemy kupić nowe mieszkanie nawet za 6 100 zł za metr kwadratowy.

Spośród aktualnie dostępnych ofert (stan na dzień 11.06.2021) i polecanych inwestycji deweloperskich, warto wymienić Apartamenty Komorowska 19, Osiedle Przy Parku, Daszyńskiego 32, Stalowa 40. Niektóre z nich będą gotowe do zamieszkania w IV kwartale 2021 roku. Apartamenty Komorowska 19 to kameralny budynek wielorodzinny przy ulicy Brzozowej, w którym znajduje się 8 lokali mieszkalnych. Osiedle Przy Parku położone jest w bliskiej odległości od parku i rzeki oraz posiada dostęp do szeregu udogodnień.

Na terenie Pruszkowa powstaje wiele inwestycji mieszkaniowych, które zostaną oddane do użytkowania w 2022 roku. Wśród nich znajduje się Aura Vita, Zarzecze Pruszków, Rozbrat, Daszyńskiego 32 czy Corner Park. W budynkach wielorodzinnych będą dostępne mieszkania o zróżnicowanym metrażu od 27 do nawet 110 metrów kwadratowych. Oferta deweloperów jest na tyle szeroka, że każdy ma szansę znaleźć swoje wymarzone M w dobrej cenie i bliskiej odległości od stolicy.