Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Pruszków

W przypadku bardzo dużych powierzchni, ręczne zamiatanie podłóg mija się z celem. Jest to syzyfowa praca, która nie pozwala na uzyskanie satysfakcjonujących efektów. W związku z tym stosuje się nowoczesne zamiatarki wyposażone w napęd benzynowy lub akumulatorowy. Dostępne modele różnią się między sobą wieloma parametrami. Postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się zamiatarkom i wyznaczyć najważniejsze kryteria. które warto wziąć pod uwagę przy wyborze.

Jaki napęd powinna posiadać zamiatarka automatyczna?

Tutaj do naszej dyspozycji pozostają dwa rodzaje urządzeń: zamiatarki spalinowe oraz akumulatorowe. Pierwsza grupa maszyn sprawdza się na otwartych przestrzeniach, a także w przestronnych halach i magazynach z dużą wentylacją. Jeśli natomiast zamiatarka będzie pracować w miejscu, gdzie przebywa dużo ludzi lub składowana jest żywność, wówczas stosowane są zamiatarki elektryczne. Są bardzo ciche, nie emitują szkodliwych substancji oraz pozwalają zaoszczędzić na kosztach eksploatacyjnych. Minusem jest jednak konieczność regularnego ładowania urządzenia po kilku, kilkunastu godzinach ciągłej pracy. W ofercie znajdują się także zamiatarki ręczne. Nazwa jest jednak trochę myląca, ponieważ one również posiadają swój napęd. Są jednak prowadzone przez idącego operatora.

Dlaczego warto zdecydować się na zakup profesjonalnego sprzętu?

Jak zaznaczyliśmy we wstępie, sprzątanie bardzo dużych powierzchni rzędu kilku tysięcy metrów kwadratowych jest niemożliwe przy zachowaniu manualnych metod. Profesjonalne maszyny do sprzątania są w takiej sytuacji niezastąpione. Korzystają z nich duże markety, galerie, szpitale, szkoły, zakłady przemysłowe oraz służby komunalne odpowiedzialne za porządek w mieście.

Z pomocą profesjonalnego sprzętu możemy skutecznie obniżyć koszty związane ze sprzątaniem. Warto bowiem zaznaczyć, że zautomatyzowana myjka do podłogi w ciągu jednej godziny jest w stanie obrobić powierzchnie nawet ponad 4,000 m2. W tym celu potrzebny jest tylko jeden pracownik, który odpowiada za prowadzenie i nadzorowanie maszyny.

Sprzątanie z pomocą nowoczesnego sprzętu jest bardzo wygodne i praktyczne. Warto bowiem zaznaczyć, że nowoczesne zamiatarki często są wyposażone w uniwersalny system i mogą być oddelegowane do licznych rodzajów prac, np. do szorowania podłóg czy koszenia trawy. Z kolei zamiatarki drogowe mogą być wykorzystywane także jako pług do odgarniania śniegu oraz posypywania oblodzonych jezdni. Dzięki temu, jedno urządzenie jest w stanie zwiększyć efektywność wielu rodzajów maszyn sprzątających.

Czym kierować się przy wyborze sprzętu?

Wspomnieliśmy już o kwestii napędu. Warto powiedzieć kilka słów także o sposobie wykorzystania maszyny. Proste zamiatarki ręczne są prowadzone przez operatora, który idzie za nimi i kieruje przy pomocy specjalnego uchwytu. Tego typu urządzenia lepiej sprawdzą się w przypadku ciaśniejszych przestrzeni. Z kolei w pełni zautomatyzowane zamiatarki z operatorem siedzącym mogą zostać wykorzystane do największych, przestronnych powierzchni.

Warto wziąć pod uwagę szerokość ssawy, a także możliwość dołączenia tarcz odpowiedzialnych za szorowanie posadzki. Jeśli chodzi o wydajność, najlepsze maszyny do sprzątania w ciągu jednej godziny obsługują od kilkuset do nawet kilku tysięcy metrów kwadratowych. Są przy tym wyjątkowo proste w obsłudze, niezawodne oraz energooszczędne.

Czym kierować się przy wyborze zautomatyzowanej, nowoczesnej zamiatarki?