Farsa komediowa z zaskakującymi zwrotami akcji w Pruszkowie
W Pruszkowie będzie można zobaczyć spektakl będący farsą autorstwa Robina Hawdona, znanego m.in. z „Ślubu doskonałego”. Przedstawienie w reżyserii Jerzego Bończaka opowiada o perypetiach bohaterów, których losy splatają się w londyńskim hotelu. Sztuka pełna jest nieoczekiwanych wydarzeń i dynamicznych zwrotów akcji, a obsada składa się z doświadczonych aktorów, którzy wcielają się w różnorodne postaci przygotowujące się na miłosne spotkania.
Data i miejsce wydarzenia
Spektakl odbędzie się 28 września 2025 roku, w niedzielę, od godziny 16:00 do 18:20 czasu środkowoeuropejskiego letniego. Miejscem prezentacji jest Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie przy ulicy Bohaterów Warszawy 4.
Opis spektaklu
Akcja rozgrywa się w londyńskim hotelu, gdzie znajdują się dwa apartamenty połączone drzwiami. Główny bohater, urzędnik po rozstaniu z żoną, przygotowuje się do zaplanowanej przy pomocy przyjaciela randki. W sąsiednim pokoju czeka na nią młoda kobieta korzystająca z usług agencji matrymonialnej. Mimo zapewnień o prywatności, drzwi między pokojami pozostają otwarte, co prowadzi do serii nieporozumień i komicznych sytuacji.
W trakcie wydarzeń pojawiają się kolejne postacie, które wprowadzają dodatkowe zamieszanie. Zdezorientowany boy hotelowy, zamiast wyjaśniać sytuację, milczy, co potęguje chaos. Bohaterowie muszą radzić sobie z niechcianymi gośćmi i próbują znaleźć dla nich miejsca, aby nie zostać zdemaskowanymi. Całość oparta jest na dynamicznej akcji i humorze sytuacyjnym, a scenografia jest nowoczesna i bogata w detale, które wpływają na odbiór spektaklu.
Obsada i reżyseria
- Liz: Katarzyna Skrzynecka / Katarzyna Pakosińska
- Kate: Katarzyna Ptasińska / Dominika Kryszczyńska
- Tony: Rafał Cieszyński / Lesław Żurek
- Bob: Tomasz Dedek / Radosław Pazura
- Dick: Waldemar Obłoza / Tomasz Schimscheiner
Reżyseria: Jerzy Bończak
Ostatnie Artykuły

Andersen, łabędzie i motyle - przedszkolaki ożywiły Filię nr 1

Strefa Kina w Filii nr 6 - DKF wraca z seansem, o którym chce się rozmawiać

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych w Pruszkowie z limitem trzech wyborów

III Gala Sportu w powiecie pruszkowskim wyłoniła tych, którzy nadają ton

Mariusz Szczygieł w Pruszkowie - wieczór, który zostawił po sobie literacki ślad
![[PIŁKA NOŻNA] Śląsk Wrocław – Znicz Pruszków 2:2 w Betclic 1. lidze](/images/mecz/slask-wroclaw-znicz-pruszkow-18042026-22-2.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Śląsk Wrocław – Znicz Pruszków 2:2 w Betclic 1. lidze

Kosmos wpadł do Pruszkowa - dzieci odkrywały historię Neila Armstronga

Pruszków narysowany na nowo - uczniowie zamienili budynki w wizualne historie

Chiński po sąsiedzku w Filii nr 5 - herbata, rozmowy i pierwsze zwroty

Pruszkowski rower miejski wraca z nową stacją i darmowym startem

Filiżanki, poezja i kolory - Pruszków malował wspomnienia razem

Przelicznik walut – jak sprawdzić realny kurs i faktyczną wartość pieniędzy

Autobus linii 5 pojedzie objazdem przez Al. Jerozolimskie i Piastowską

