Grechuta w elektronice - Artur Gotz rozruszał Filię nr 6

Grechuta w elektronice - Artur Gotz rozruszał Filię nr 6

W Filii nr 6 25 kwietnia 2026 roku zabrzmiał koncert Artura Gotza, który sięgnął po Marka Grechutę bez muzealnej gabloty i bez zbędnego patosu. Z albumu „W dzikie wino zaplątani” wyłonił się wieczór, w którym poezja spotkała nowoczesne brzmienie 🎶

  • Artur Gotz w Filii nr 6 podsunął Grechutę w zupełnie nowym rytmie
  • Zespół dołożył do tego wieczoru własny puls

Artur Gotz w Filii nr 6 podsunął Grechutę w zupełnie nowym rytmie

Gotz prowadził słuchaczy przez utwory Grechuty tak, by znane frazy nie brzmiały jak odkurzony klasyk, tylko jak materiał wciąż żywy i podatny na nowe odczytania. Elektronika, mocniej zarysowane aranżacje i odważne interpretacje nadały całości świeżość, ale nie przykryły emocjonalnego środka tych piosenek ✨

W programie pojawiły się najbardziej rozpoznawalne kompozycje, w tym:

  • „Nie dokazuj”
  • „Korowód”
  • „Ocalić od zapomnienia”

Obok nich wybrzmiały też mniej oczywiste utwory, co dobrze dopięło cały pomysł na ten koncert. Tu nie chodziło wyłącznie o przypomnienie hitów, ale o pokazanie, że Grechuta ma jeszcze sporo do powiedzenia także w nowym muzycznym kostiumie.

Zespół dołożył do tego wieczoru własny puls

Na scenie wystąpili:

  • Artur Gotz - wokal
  • Jacek Pietrzak - klawisze, trąbka
  • Michał Nowak - realizacja dźwięku
  • Wiktor Freifeld - animacje

Ten skład sprawił, że koncert miał nie tylko muzyczny, ale też wizualny charakter. Całość trzymała tempo i uwagę od pierwszych dźwięków do końca, a filia biblioteki na chwilę zamieniła się w przestrzeń, w której poezja i nowoczesność naprawdę znalazły wspólny język.

Projekt został dofinansowany ze środków Funduszy SKE ZASP - Program Kultura, a partnerem wydarzenia był Samorząd Województwa Mazowieckiego.

na podstawie: Biblioteka Pruszków.