Przebudowa skrzyżowania Al. Krakowskiej i Pruszkowskiej rusza dziś w Raszynie

W Raszynie startuje długo oczekiwana przebudowa jednego z najbardziej newralgicznych skrzyżowań. Kierowcy i mieszkańcy mogą spodziewać się znaczącej poprawy bezpieczeństwa oraz komfortu jazdy już w ciągu najbliższych trzech miesięcy!
- Raszyn modernizuje skrzyżowanie Al. Krakowskiej z ul. Pruszkowską
- Nowa organizacja ruchu i sygnalizacja świetlna zmienią codzienną podróż
Raszyn modernizuje skrzyżowanie Al. Krakowskiej z ul. Pruszkowską
Właśnie podpisano umowę na kompleksową przebudowę skrzyżowania Al. Krakowskiej i ul. Pruszkowskiej, które od dawna stanowiło wyzwanie dla kierowców oraz pieszych. Inwestycja ma na celu nie tylko usprawnienie ruchu, ale przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa wszystkich użytkowników drogi.
Prace budowlane potrwają dokładnie 99 dni od dnia rozpoczęcia, co oznacza, że już za nieco ponad trzy miesiące mieszkańcy Raszyna i okolic będą mogli korzystać z nowoczesnej infrastruktury drogowej.
Nowa organizacja ruchu i sygnalizacja świetlna zmienią codzienną podróż
Projekt przewiduje istotne zmiany w układzie drogowym. Najważniejszą modyfikacją będzie dobudowanie dodatkowego pasa umożliwiającego bezpieczny skręt w lewo z Al. Krakowskiej w ul. Pruszkowską – to rozwiązanie, na które wielu kierowców czekało od lat.
Dodatkowo zostanie dostosowana geometria całego skrzyżowania, a istniejące chodniki i zjazdy zostaną odpowiednio przystosowane do nowej organizacji ruchu. Wprowadzona zostanie również nowoczesna sygnalizacja świetlna, która skutecznie uporządkuje przepływ pojazdów i pieszych.
Co ważne, mimo prowadzonych prac Al. Krakowska pozostanie przejezdna w obu kierunkach przez cały czas trwania inwestycji. To kluczowe dla mieszkańców Raszyna oraz osób podróżujących w stronę Warszawy i Janek, ponieważ pozwoli uniknąć poważnych utrudnień komunikacyjnych.
“To inwestycja długo wyczekiwana zarówno przez mieszkańców, jak i przez samorządowców. Przebudowane skrzyżowanie nie tylko usprawni ruch, ale znacząco podniesie poziom bezpieczeństwa w tym rejonie. Cieszę się, że po miesiącach przygotowań podpisujemy dziś umowę i rozpoczynamy prace. Mam nadzieję, że efekty będą odczuwalne dla wszystkich użytkowników tej drogi”
Adrian Ejssymont, Starosta Pruszkowski
Ta inwestycja to ważny krok w kierunku poprawy infrastruktury drogowej w gminie Raszyn, który z pewnością przyniesie korzyści nie tylko kierowcom, ale także pieszym i rowerzystom korzystającym z tego newralgicznego punktu komunikacyjnego.
Powiat
Ostatnie Artykuły

Dzieci w Pruszkowie wymyśliły książki od pierwszej do ostatniej strony

Pierwszy budżet inicjatyw społecznych pokazał, gdzie mieszkańcy chcą zmian

Pruszkowska Karta Mieszkańca daje darmowe przejazdy autobusami GPA po mieście

Jaki dyfuzor do olejków eterycznych wybrać?

Dżeki od lat czeka na dom w Pruszkowie i wciąż wierzy w człowieka

Fałszywi policjanci znów dzwonią w Pruszkowie - presja czasu jest pułapką

Pruszkowscy czwartoklasiści sprawdzili, jak biblioteka działa po kliknięciu

Pruszków szuka muralu na jubileusz, a zwycięzca dostanie 5 tys. zł

Wiosenna elegancja na co dzień – jak zachować klasę w swobodnych stylizacjach

Wiersze bez stresu w Pruszkowie - Filia 4 otworzyła drzwi poezji

Motocyklista pędził 208 km/h na S8 - pruszkowska drogówka przerwała ryzykowną jazdę

Pruszków stawia 2,5 miliona na pomysły mieszkańców i dzieli pulę na dwie części

Młynarski wrócił do Pruszkowa przez książkę i liryczny koncert

