Wakacyjne szkolenie wojskowe jako alternatywa dla pracy sezonowej
Chcesz przeżyć wakacje pełne emocji i wyzwań? Program "Wakacje z wojskiem" oferuje unikalną okazję, by poczuć się jak prawdziwy żołnierz i zdobyć cenne doświadczenia. Sprawdź szczegóły!
  1. Trzy turnusy po 27 dni każdy
  2. 70 lokalizacji w całym kraju
  3. 6 tysięcy złotych uposażenia
  4. Proste i szybkie procedury rekrutacyjne

Program "Wakacje z wojskiem" to doskonała alternatywa dla tradycyjnych prac sezonowych. Dzięki tej inicjatywie, uczestnicy będą mogli sprawdzić swoje możliwości w różnych formacjach wojskowych, takich jak piechota, marynarka wojenna, wojska desantowe czy czołgiści. Rekruterzy wojskowi dopasują model służby do indywidualnych predyspozycji każdego ochotnika.

W ramach szkolenia zaplanowano trzy turnusy, każdy trwający 27 dni:

  • 10 czerwca - 6 lipca
  • 15 lipca - 10 sierpnia
  • 19 sierpnia - 14 września

Rekrutacja do programu jest bardzo prosta i dostępna przez cały czas trwania naboru. Wystarczy odwiedzić odpowiedni portal internetowy, zadzwonić na infolinię, skontaktować się z projektem lub zgłosić się do wybranego punktu rekrutacyjnego Wojska Polskiego. Całość formalności została maksymalnie uproszczona, aby każdy mógł szybko dołączyć do programu.

Główne założenia programu to m.in. strzelanie, przetrwanie w terenie, walka wręcz, taktyka wojskowa oraz szkolenia na pojazdach wojskowych. Każdy uczestnik może liczyć na 6 tysięcy złotych uposażenia oraz zdobycie unikalnego doświadczenia zawodowego i życiowego. Dodatkowo, po zakończeniu szkolenia, ochotnicy będą mieli możliwość dalszej współpracy z Wojskiem Polskim, na przykład w ramach aktywnej rezerwy, Wojsk Obrony Terytorialnej, jako żołnierze zawodowi lub podchorążowie akademii wojskowej.

Projekt "Wakacje z wojskiem" jest częścią strategii Ministerstwa Obrony Narodowej i Wojska Polskiego, mającej na celu zwiększenie potencjału rezerw osobowych oraz promowanie służby wojskowej. Program skierowany jest głównie do młodzieży szkolnej i studenckiej w wieku od 18 do 35 lat.

To doskonała okazja, by połączyć wakacyjny czas z nauką i zdobywaniem nowych umiejętności w służbie dla kraju. Dołącz do programu i przeżyj niezapomniane wakacje z wojskiem!


Wg inf z: Starostwo Powiatowe w Pruszkowie