Przesyłki paletowe są coraz popularniejsze – radzimy, o czym pamiętać,  gdy zdecydujesz się na tę formę nadania paczek!

Wysyłając większe ilości towaru lub przedmioty wymagające stabilnego transportu, warto rozważyć użycie palet. Kluczowe przy tym jest właściwe zabezpieczenie ładunku i zapoznanie się z procedurami przewoźnika. W dalszej części artykułu znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące nadawania paczek paletowych.

Przesyłka paletowa – wszystko, co musisz o niej wiedzieć, zanim wyruszy w drogę

Popularność tego typu paczek wciąż rośnie. Z roku na rok ich przybywa i nic nie wskazuje na to, aby ten trend miał wyhamować. Nikogo więc nie powinny już zatem dziwić przesyłki paletowe z Włoch czy Niemiec, podobnie jak te wysyłane do krajów spoza Unii Europejskiej, a nawet poza granice Europy.

Co to jest przesyłka paletowa i o czym należy pamiętać, zanim ją nadamy? Jest to forma, z której warto skorzystać w przypadku transportu ciężkich przedmiotów, takich jak meble, narzędzia czy sprzęt gospodarstwa domowego. To szybka i wygodna opcja dostawy zakupionych produktów, jak również bezpieczny sposób na przewiezienie na użytek własny prywatnych rzeczy o dużych gabarytach i ciężarze.

Wśród przesyłek paletowych wyróżniamy te przewożone na tzw. europaletach, czyli platformach wykonanych z określonego rodzaju drewna, o wymiarach 1200x800x144 mm, ważących 25 kg, posiadających nośność od 1000 do 1500 kg, oznaczonych specjalnym logo oraz wyprodukowanych przez uprawnione do ich produkcji firmy. Półpalety.

Palety przemysłowe, potocznie nazywane „angielkami”, nieposiadające odpowiednich certyfikatów, europalety powiększone o wymiarach 1200x1200x144 mm oraz tzw. palety amerykańskie, popularne szczególnie w Stanach Zjednoczonych, mierzące dokładnie 1220x1020x122 mm.

Wybierając tę formę przesyłki musimy wiedzieć, iż nie jesteśmy zobligowani do umieszczania przewożonego towaru w opakowaniu kartonowym. Ładunek na palecie ustawiamy jednak w ten sposób, aby jego bryła nie wystawała poza krawędzie palety.

Celem dodatkowego zabezpieczenia, przesyłkę ustawioną na palecie możemy owinąć stretchem, osłonić na rogach i krawędziach styropianem, a także oznaczyć naklejką, iż podczas transportu przesyłki należy zachować szczególną ostrożność. Na koniec, na owiniętej folią przesyłce, umieszczamy etykietę z danymi nadawcy oraz odbiorcy wysyłanego towaru.

Przesyłki kurierskie paletowe – szybka i sprawna dostawa na wskazany adres

Przesyłki paletowe to rozwiązanie, dzięki któremu ciężar przewożonego towaru nie jest obecnie żadną przeszkodą. Podobnie zresztą jak odległość od punktu nadania paczki do jej miejsca docelowego. Większość palet przystosowana jest bowiem do transportu ładunku ważącego nawet 1200 kg. Wysyłka paczek za granicę też jest już dzisiaj standardem, a granice państwowe przestały być jakąkolwiek barierą.

Aby nadać przesyłkę paletową, wystarczy wypełnić formularz na stronie internetowej, podając rodzaj wybranej palety, wagę przesyłki oraz preferowanego przewoźnika. Bez wychodzenia z domu, szybko i sprawnie nadasz zatem przesyłki krajowe czy międzynarodowe. Standardowe i te o nietypowych gabarytach, ale i opłacone z góry i za pobraniem.

Więcej informacji o tej formie nadawania paczek, uzyskasz na stronie internetowej firmy Ship Center, zajmującej się świadczeniem usług poligraficznych i kurierskich, w zakładce przesyłki paletowe: https://shipcenter.pl/przesylki-paletowe.

Dostępne w atrakcyjnej dla klienta cenie, przesyłki paletowe są coraz popularniejszym sposobem dostarczania zakupionych towarów, jak i przewożenia rzeczy osobistych przez osoby prywatne. Czy to się opłaca? Z pewnością warto skorzystać z tej formy nadawania paczek. Oczywiście – zarówno dla adresata, jak i nadawcy przesyłki!