Profilaktyk z Pruszkowa tym razem spotykała się z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Pruszkowie.

W trakcie spotkań poruszane zostały zagadnienia związane z agresją wśród dzieci i młodzieży, problem przemocy fizycznej  i psychicznej oraz cyberprzemocy. Szczególną uwagę poświęcono mowie nienawiści, w tym hejcie oraz nagrywaniom różnego rodzaju filmów bez wiedzy i zgody innych osób i udostępnianiu ich.

Spotkania dotyczyły również  zjawiska przemocy w  świecie „Cyber”. Obraźliwe komentarze, ośmieszające, krzywdzące inną osobę. Osoba wypisująca takie komentarze myśli, że jest anonimowa, a to nieprawda. Osoba, która odczytuje takie komentarze powinna zareagować, poinformować inną  osobę, zgłosić to!  Reagujmy, nie milczmy!!

Omawiano kwestie dotyczące nagrywania filmów, robienia zdjęć i upubliczniania ich na różnego rodzaju forach społecznościowych. Co za to grozi, jaka kara? Czy można udostępniać, upubliczniać tego typu materiał? Czy to również jest  przemocy?

Nowe challenge nadal „na topie”. Rodzicu kontroluj i  obserwuj swoje dziecko! Porozmawiaj ze swoim dzieckiem. Rodzicu kontroluj swoje dziecko i treści jakie prezentuje na swoich portalach społecznościowym, grupach klasowych czy wśród znajomych.

Nie ma i nigdy nie będzie zgody na agresywne zachowania czy to w „realu” czy w świecie „cyber”. Reagujmy!

Projekt realizowany jest w ramach zadania pn. „Bezpieczne przejścia dla pieszych w Powiecie Pruszkowskim inwestycja w infrastrukturę oraz w edukację mieszkańców - edycja 2023” dofinansowanego ze środków „Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022-2024"

podkom. Edyta Bednarczyk

 

  • Spotkania z uczniami klas: VII i VIII w Szkole Podstawowej nr 5 w Pruszkowie
  • Spotkania z uczniami klas: VII i VIII w Szkole Podstawowej nr 5 w Pruszkowie
  • Spotkania z uczniami klas: VII i VIII w Szkole Podstawowej nr 5 w Pruszkowie