Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie w dniach 28-29 października 2023 roku przeprowadzą wzmożone działania prewencyjno- kontrolne ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa pieszych.

Funkcjonariusze pruszkowskiej drogówki przez dwa dni będą prowadzić wzmożone kontrole w rejonie przejść dla pieszych w ramach działań zaplanowanych przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji. Policjanci zwrócą szczególną uwagę zachowanie kierowców, m.in. na nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, wyprzedzanie w rejonie przejścia, omijanie pojazdu, który zatrzymał się, aby ustąpić pierwszeństwa pieszemu. Zwrócą również uwagę na zachowanie uczestników ruchu na przejściu, gdzie będzie również obowiązywała sygnalizacja świetlna, zwłaszcza zachowania kierowców w sytuacji, gdzie występuje sygnał w kształcie zielonej strzałki do jazdy warunkowej, a na przejściu znajdują się piesi.

 

PAMIĘTAJMY jednak, że do wydarzeń drogowych dochodzi RÓWNIEŻ Z WINY PIESZEGO i ROWERZYSTY. Obowiązujące przepisy dotyczą wszystkich UCZESTNIKÓW RUCHU.

 

asp.szt. Monika Orlik