W poniedziałek 9 października 2023 roku zapraszamy mieszkańców Pruszkowa na debaty społeczne, które odbędą się w budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pruszkowie przy ul. Helenowskiej 3a. W godz. 17.00 – 17.20 przeprowadzona zostanie debata ewaluacyjna, podczas której omówione zostaną postulaty i wnioski zgłoszone podczas spotkania w ubiegłym roku. Następnie w godz. 17:30 – 18:30 odbędzie się debata społeczna inicjująca, poświęcona poprawie bezpieczeństwa na terenie miasta Pruszków.

Debaty będą odbywały się pod hasłem "Porozmawiamy o bezpieczeństwie- możesz mieć na nie wpływ”. Ich celem jest wymiana informacji między lokalną społecznością, a policją  w zakresie bezpieczeństwa na terenie miasta. Podczas pierwszego spotkania zostaną podsumowane  działania dotyczące zagrożeń zgłoszonych podczas ubiegłorocznej debaty. W kolejnej części policjanci omówią  między innymi zgłoszenia mieszkańców zdiagnozowane na  "Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa", przedstawią działanie aplikacji "Moja Komenda" oraz przybliżą program "Dzielnicowy bliżej nas".  

Spotkania z mieszkańcami Pruszkowa   odbędą się w poniedziałek  9  października  w  godz. 17.00 – 18.30 w budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pruszkowie przy ul. Helenowskiej 3a, na sali aydytoryjnej.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych mieszkańców do czynnego udziału w spotkaniu z policjantami. Mamy nadzieję, że bezpośrednie rozmowy o istniejących zagrożeniach pozwolą  wypracowywać wspólnie metody ich eliminowania.

asp.szt. Monika Orlik