Policjanci z Wydziału Sztab pruszkowskiej komendy w ubiegłym tygodniu zatrzymali sześciu poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Mężczyźni byli poszukiwani przez sądy celem odbycia kary pozbawienia wolności.

To kolejne osoby poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości, które zostały zatrzymane przez pruszkowskich „sztabowców”. W ubiegłym tygodniu sześciu mężczyzn zatrzymanych zostało na terenie powiatu.

55-latek poszukiwany przez pruszkowski sąd do odbycia kary 150 dni pozbawienia wolności za przestępstwo niealimentacji został zatrzymany w Pruszkowie. Mężczyzna zgodnie z sądowym nakazem po czynnościach został osadzony w zakładzie penitencjarnym.

Kolejny poszukiwany 59-latek został zatrzymany w Piastowie. Jego poszukiwania zarządził Sąd Okręgowy w Warszawie. Mężczyzna ma do odbycia karę 1 roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwo przywłaszczenia mienia. Po czynnościach zgodnie z dyspozycją sądu trafił do zakładu karnego.

Pozostali czterej mężczyźni, w wieku 37, 39, 44 i 60-lat, poszukiwani przez Sąd Rejonowy w Pruszkowie zostali zatrzymani na terenie powiatu. Po uregulowaniu zaległych grzywien, zostali zwolnieni.

Policjanci pruszkowskiej komendy przypominają, że za pomoc w ukrywaniu sprawcy przestępstwa grozi odpowiedzialność karna wynikająca z art. 239§1 kodeksu karnego.

 

kom. Karolina Kańka/g.p