Czy warto wybrać kuchenny okap z półką?

Do coraz popularniejszych okapów kuchennych zaliczane są obecnie okapy wyposażone w półkę. Zobacz, jak są one zbudowane, do jakich kuchni najlepiej się nadają, gdzie można je zamontować!

Jak zbudowany jest okap z półką?

Okapy kuchenne pozwalają na efektywne odprowadzanie z kuchni nadmiaru par oraz zapachów, jakie mogą pojawić się podczas gotowania. Mogą być one w tym celu połączone z instalacją wentylacyjną albo mogą być wyposażone w pochłaniacz.

Do dostępnych typów okapów kuchennych zaliczane są również okapy z półką. Tym, co wyróżnia je na tle innych typów okapów, jest wykorzystanie praktycznej półki, która pozwala na przechowywanie na niej różnych przedmiotów i dodatkowo może ona spełniać funkcje dekoracyjne.

Półka przy okapie może mieć różne formy, na przykład może być ona wykonana z perforowanej blachy stalowej, malowanej na czarno blachy, blachy chromowanej, ale również może być ona drewniana.

Okap kuchenny z półką – kiedy się sprawdzi?

Okapy kuchenne wyposażone w półkę są bardzo praktyczne, ponieważ jednocześnie służą one wtedy jako okap, ale także mogą być używane do przechowywania.

Wtedy półki przy okapie mogą być wykorzystane do wielu celów, między innymi można umieszczać na nich przyprawy, aby mieć je pod ręką, można również ustawić na nich doniczki z roślinami albo wykorzystać dekoracje.

Różne rodzaje okapów tego typu powodują, że można też wykorzystać je w wielu kuchniach – tych nowoczesnych, tradycyjnych, loftowych, glamour. Również sprawdzą się one w mniejszych kuchniach.

Okap wyspowy z półką – najlepszy nad wyspę kuchenną

Bardzo często kupowany jest okap wyspowy z półką, który doskonale nadaje się do umieszczenia nad wyspą albo nad półwyspem kuchennym.

Tego typu okap montowany jest sufitowo, dlatego też wtedy, gdy planuje się połączyć go z instalacją wentylacyjną, konieczne będzie jej doprowadzenie do tego właśnie miejsca.

Można też zdecydować się na zamontowanie okapu kuchennego z półką przy ścianie. Wtedy także może on bardzo dobrze spełniać swoją funkcję i nadać kuchni estetyczny wygląd.

Okap z półką na przyprawy – gdzie kupić?

Obecnie okapy z półką są bardzo popularne i można kupić je w wielu sklepach zajmujących się sprzedażą okapów. Są one też sprzedawane bezpośrednio przez producentów.

Z wieloma wariantami okapów wyposażonych w półki można zapoznać się już teraz w internecie. Tam również można złożyć zamówienia na tego typu sprzęt, który dostarczany jest wtedy bezpośrednio do domu kupującego.