lepsza oferta oc tutaj

Regularne opłacanie rachunków to obowiązek wszystkich ludzi. Wysokość poszczególnych składek rzadko nas zaskakuje, jednak zmiana innych czynników może wpłynąć na to, że nasz miesięczny budżet domowy zostanie mocno nadszarpnięty, gdy zapłacimy ratę, której wysokość jeszcze kilka tygodni temu była dla nas akceptowalna. Co zrobić w takim przypadku? Spróbujmy zmienić ubezpieczenie OC. W łatwy sposób znajdziemy lepszą ofertę i uda się nam więcej zaoszczędzić.

Lepsza oferta

Polisę OC musi posiadać każdy pojazd zarejestrowany w Polsce. Co ważne, zakres ubezpieczenia nie może różnić się wśród innych towarzystw – mogą one jedynie ustalać swoje ceny. Możemy więc płacić nawet kilkaset złotych więcej u jednej firmy, podczas gdy drugi ubezpieczyciel ma dla nas o wiele korzystniejszą ofertę za tę samą ochronę.

Jeśli zależy nam na niższej składce ubezpieczenia OC, warto wykupić polisę przez internet. W ten sposób mamy szansę skorzystać z licznych zniżek, które są tam oferowane, a także lepiej zapoznamy się z poszczególnymi warunkami umów. Dzięki wygodnemu kalkulatorowi z łatwością obliczymy, jakich składek możemy się spodziewać i u jakiego ubezpieczyciela znajdziemy najlepszą ofertę. Szeroki wybór polis OC dopasowanych do naszych potrzeb znajdziemy tutaj.

Kiedy już zdecydujemy się na tę najkorzystniejszą składkę, możemy wypowiedzieć umowę dawnemu ubezpieczycielowi. Zrobimy to, kiedy:

 • kończy się nam roczne ubezpieczenie,
 • posiadamy 2 polisy na auto,
 • kupiliśmy używany samochód.

Gdy nie chcemy przepłacać i czekać na wygaśnięcie umowy, wykupmy kolejne ubezpieczenie OC, które będzie dla nas korzystniejsze. Posiadając dwie polisy na jeden pojazd, zyskamy szansę na zmianę towarzystwa.

Od czego zależy wysokość składek OC?

Zapoznając się z warunkami umowy u różnych ubezpieczycieli, szybko zorientujemy się, że każdy z nich posiada indywidualne kryteria, według których ustalane są składki polisy. Jednak najczęściej na cenę OC wpływa:

 • wiek i miejsce zamieszkania właściciela,
 • historia szkodowości,
 • okres posiadania prawa jazdy,
 • marka samochodu,
 • pojemność silnika pojazdu.

Innej składki ubezpieczenia OC będzie mógł spodziewać się młody człowiek, który niedawno zdał prawo jazdy, a jeszcze innej doświadczony kierowca z wieloletnim stażem. Wyższych cen mogą się spodziewać również mieszkańcy dużych miast, gdzie częściej dochodzi do wypadków, z kolei osoby ze spokojniejszych okolic będą cieszyć się korzystniejszymi składkami.

O czym musimy pamiętać?

Najważniejsze jest porównywanie przynajmniej kilku ofert innych towarzystw ubezpieczeniowych. Ich warunki mogą znacznie się między sobą różnić, ale dzięki temu mamy szansę na zdobycie najlepszej dla nas składki.

Jeśli tego potrzebujemy, składka polisy może zostać podzielona na kilka rat. Spotkamy się wówczas z podziałem na 2, 4 lub 12 części. Jednak pamiętajmy, że im jest ich więcej, tym wyższa zostanie pobrana dodatkowa opłata.

Kolejną ważną rzeczą jest zachowanie ciągłości ubezpieczenia, jeśli chcemy czynnie korzystać z pojazdu. Za nieposiadanie ważnego OC zostaniemy ukarani mandatem o wysokości zależnej od ilości dni:

 • 1-3 dni: 1200 zł;
 • 4-14 dni: 3010 zł;
 • powyżej 14 dni: 6020 zł.