Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego podczas czynności przy kolizji drogowej ujawnili kierującego , który nie miał prawa wsiadać za kierownicę. 34-latek kierował pojazdem mimo orzeczonego na 3 lata zakazu. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolości.

Wczoraj w godzinach przedpołudniowych policjanci pruszkowskiej „drogówki”  otrzymali wezwanie do kolizji drogowej na ul. Kościelnej w Pruszkowie. W zdarzeniu brały udział dwa pojazd, na szczęście nikt nie odniósł żadnych obrażeń.

Podczas sprawdzenia w policyjnych systemach, okazało się, że kierujący peugeotem, który spowodował kolizję, posiada czynny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Sąd w Pruszkowie w lutym tego roku wydał zakaz na okres 3 lat. Za spowodowanie kolizji 34-latek otrzymał mandat w wysokości 1100 zł oraz 6 punktów karnych.

Za złamanie zakazu sądowego mężczyzna usłyszy zarzut. Postępowanie nadzorowane jest przez Prokuraturę Rejonową w Pruszkowie.

Zgodnie z art. 244 kodeksu karnego za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

kom. Karolina Kańka