Ceny za wynajem samochodów w Warszawie - przegląd cen!

Wypożyczalnie samochodów to placówki, które możemy dzisiaj spotkać niemal w każdym dużym mieście. Wiele z nich znajduje się na lotniskach, ale obecnie firmy takie możemy znaleźć także w centrach miast. Wiele wypożyczalni znajduje się w Warszawie. Jaki jest koszt wypożyczenia pojazdu? Sprawdzamy!

Co składa się na cenę wynajętego samochodu?

Wynajem samochodu może nas uderzyć po kieszeni – jednak wraz ze wzrostem popularności tego rodzaju usług, ceny również stały się konkurencyjne, i obecnie wynajęcie auta wcale nie musi być drogie. Jest kilka składowych, które określają ostateczną cenę wypożyczenia samochodu. Aby dobrze się przygotować do skorzystania z usług wypożyczalni, warto zrobić wcześniej mały research. Ogólnie, ceny wynajmu samochodów sprawdzisz wcześniej w internecie, co pomoże Ci podjąć decyzję, z jakiej firmy skorzystać. Warto tutaj zaznaczyć, że każda wypożyczalnia ma swoje własne zasady, a ceny poszczególnych składowych opłaty są ustalane indywidualnie.
Zasadniczo, na cenę wynajętego samochodu składa się ustalana w wypożyczalni opłata za sam wynajem konkretnego pojazdu na określony czas, oraz opłaty dodatkowe, takie jak ubezpieczenie (OC, AC, NNW oraz od skutków kolizji czy kradzieży pojazdu). Natomiast za cenę benzyny płaci już klient, podobnie sprawa wygląda w przypadku mandatów czy opłat parkingowych.

Jakie ceny w Warszawie za wypożyczenie auta?

Trudno jest przybliżyć dokładne ceny wypożyczenia samochodów w Warszawie, ponieważ w ostatecznym rozrachunku zależą one od typu pojazdu, jaki decydujemy się wypożyczyć. Przykładowo, za samochody osobowe na okres 1 do 4 dni zapłacisz od 60 do 120 złotych. Im dłuższy czas wypożyczenia, tym cena za dobę będzie tańsza.
Inaczej cennik przedstawia się w przypadku samochodów automatycznych – w tutaj ceny zaczynają się od 200 złotych za dobę.
Jeszcze droższe będą Vany – dla przykładu, za 6- osobowy Opel Vivaro, zapłacimy około 290 złotych. Warto tutaj zaznaczyć, że im droższy samochód, tym więcej mogą wynieść opłaty dodatkowe, takie jak ubezpieczenie itp. Ostateczny koszt mocno zależy także od spalania samochodu – pamiętajmy, że oddając samochód z powrotem do wypożyczalni, musimy upewnić się, że ma on pełny bak.

Na co zwrócić uwagę przy wynajęciu auta?

Jeśli potrzebujesz wynajęcia samochodu na kilka dni lub dłużej, przede wszystkim zwróć uwagę na wygodę. Każdy ma swoje preferencje odnośnie pojazdów, które prowadzi na co dzień. Dla jednych wygodniejsze będą automaty, dla innych samochody sterowane manualnie. Być może, jeśli szykujesz się na wypad za miasto, potrzebować będziesz dużego, rodzinnego samochodu. Warto dokładnie zapoznać się z ofertą danej wypożyczalni i dobrać samochód do naszych planów.
Wybierając wypożyczalnię, powinieneś także zapoznać się z opłatami dodatkowymi, czyli dokładnie sprawdzić, co składa się na cenę samochodu. Czynniki składowe również warto porównać z ofertami innych wypożyczalni – taki research pomoże Ci wybrać najlepszą opcję i dobrze przygotować się do wypożyczenia samochodu.