Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Pruszków

Nie zapominaj o alkomacie

Historia pokazuje że gdy coś z początku jest źle kojarzone i wydaje się być nie potrzebne z biegiem lat zaczyna być podstawą udanego imprezowania. Dokładnie tak jest w przypadku urządzeń mierzących stężenie alkoholu w naszym organizmie które coraz częściej towarzyszą nam w życiu prywatnym. Idziesz na wesele? Koniecznie zadbaj o bezpieczeństwo gości weselnych, nie pozwól wsiąść im za kółko po alkoholu.

Zadbaj o super imprezę

Wesele to jedyna taka impreza w życiu, w takim momencie życzymy sobie aby uroczystość się udała i była zapamiętana na wiele, wiele lat. Nie zawsze tak jest, gdy wypijemy a dużo alkoholu może się to zmienić, dlatego trzeba odpowiednio zadbać o bezpieczeństwo wszystkich gości. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup alkomatu i sprawdzanie stanu trzeźwości osób pod wpływem alkoholu. Spowoduje nam to uniknąć przykrych konsekwencji, nigdy nie pozwalajmy takim osobom wsiadać za stery samochodu i nie tylko.

Wybierz odpowiedni sprzęt

Przed zakupem alkomatu będzie czekać nas nie lada wyzwanie, po pierwsze nie znamy się na tego typu urządzeniach, jednak producenci zadbali o ich różnorodność co może sprawić nam nie małe problemy. Najczęściej wybieranymi urządzeniami na stronie alkopatrol.pl do pomiaru stężenia alkoholu w organizmie są modele elektorchemiczne, polegają one na elektrochemicznym utlenianiu etanolu, powoduje to przemianę alkoholu w kwas octowy. Co ważne jego proporcja odpowiada stężeniu alkoholu a więc w taki sposób uzyskujemy dokładny wynik. Kolejną grupę stanowią modele spektrofonetyczne, do swojego działania wykorzystują tzw. spektrum podczerwieni za pomocą którego określają zawartość alkoholu w naszych organizmach. Ostatnią grupę stanowią urządzenia półprzewodnikowe, do działania wykorzystują specjalne elektrody na powierzchni których się utlenia. Niestety takie rozwiązanie nie jest w pełni doskonałe, ponieważ elektrody nie są wrażliwe wyłącznie na alkohole ale również na nikotyne czy aceton. Dlatego są one najrzadziej wybierane z pośród wszystkich dostępnych na rynku.

Warto dodać że jako użytkownicy tego typu urządzeń musimy pamiętać o ich okresowej kalibracji która jest niezbędna w momencie kiedy chcemy uzyskać bardzo dokładne pomiary. Co może zachęcić nas przed zakupem? Przede wszystkim to że urządzenia te nie należą do najdroższych, co więcej one bardzo rzadko a właściwie w cale się nie psują. Tym bardziej kiedy będą wykorzystywane okazjonalnie.