Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Pruszków

Wyobraź sobie, co stworzyłeś, czyli kilka słów o kreatywności

Kreatywność to, mówiąc najprostszym językiem, działania zmierzające do stworzenia czegoś nowego. Wielu z nas jest zdania, że kreatywności nie da się nauczyć, ale to nieprawda. Pomimo tego, że bardzo ważne są predyspozycje, to pomysłowość można wypracować i rozwinąć.

Dorośli mają nieco trudniej niż dzieci, które zazwyczaj są otwarte na nowe pomysły, ale jeśli naprawdę chcesz tworzyć i masz swoje własne ku temu powody, to rób to. Kieruj się w życiu słowami Johanna Wolfganga Goethe'go ”Cokolwiek możesz robić lub marzysz o tym, że możesz, zacznij to robić. Śmiałość zawiera w sobie geniusz, magię i siłę.”

Radość tworzenia

W każdym z nas drzemie kreatywność a sposobów na jej odkrycie jest wiele. Możesz otaczać się ciekawymi ludźmi, którzy zdeterminują Cię do podjęcia własnej aktywności. Możesz brać udział w różnorodnych wyzwaniach, np. wykonywaniu zdjęć na konkretny temat. Możesz walczyć o nagrody konkursach na najładniejszego anioła wykonanego z tego co masz w domu. Możliwości jest wiele, ale podstawowa kwestia to uświadomienie sobie co jest Twoją pasją. Co sprawia, że zapominasz o całym świecie w momencie, kiedy robisz coś co Cię fascynuje.

Chcesz pisać, haftować, rysować, ozdabiać pudełka metodą decoupage, szyć torebki czy łapacze snów? Rób to. Pamiętaj, że nie musisz nikogo prosić o pozwolenie, aby odkryć swoją kreatywność i prowadzić twórcze życie. Nie możesz bać się tego, że być może, nie jesteś oryginalny. Musisz przede wszystkim być autentyczny. Jeśli z zaangażowaniem robisz rzeczy, które sprawiają Ci radość i wkładać w to całe serce, wtedy będziesz oryginalny. I nie ma tu znaczenia wiek, miejsce zamieszkania czy płeć. To jest proste. Wystarczający lubić coś robić a reszta niech myśli co chce. Jeżeli potrzebujesz materiałów, takich jak np. farba akrylowa w tubce, cekiny, wstążki czy materiały styropianowe, znajdziesz w sklepie Dekolo.

Czas na działanie

Jeśli już wiesz co sprawia, że czujesz pozytywną energię, to wiesz także, że chcesz się w tym doskonalić. Ten proces wymaga wytrwałości i wielu godzin ćwiczeń. Na szczęście wokół jest dużo możliwości rozwoju a pole do działania szerokie. Podpatruj innych na Instagramie, Facebooku czy Pintereście - ucz się w ten sposób od osób bardziej doświadczonych. Oglądaj tutoriale i instruktażowe filmy na You Tube.

Możesz wykupić kurs online, uzyskasz pożyteczną wiedzę w danej dziedzinie i otrzymasz cenne rady. Może w Twoim mieście jest ktoś, kto chętnie poprowadzi ciekawe warsztaty. Wyszukaj interesujące zajęcia albo zaproponuj lokalnemu ośrodkowi kultury czy bibliotece takie rozwiązanie. Wspieraj innych twórców, stwórz lokalną grupę osób z taką samą pasją, aby nawzajem się wspierać i mobilizować. Proś o feedback przyjaciół, rodzinę i nie bój się tej negatywnej, bo konstruktywna krytyka też dużo daje. Możesz przeczytać biografie ludzi, którzy osiągnęli sukces. Przede wszystkim nie myśl, że Twoja pasja staje się kolejnym obowiązkiem, bo dopóki masz chęć do działania dasz radę zrobić duże postępy.

Ochota na chwileczkę zapomnienia

Każdy z nas powinien znaleźć w ciągu dnia czas tylko dla siebie. Zająć się czymś, co pozwoli oderwać się od codziennych obowiązków, od przypisanych ról, od myślenia o porażkach czy o tym co jeszcze przed Tobą. Cały czas rób to co kochasz. Nieważne czy odniesiesz sukces, bo tworzysz dla siebie, dla własnego znakomitego samopoczucia. Wypełniasz swoje życie pasją i magią. Sprawiasz, że Twoje życie staje się po prostu wartościowe. To marzenie, które powoduje, że codziennie nadajesz swemu życiu sens.