Policjanci z wydziału kryminalnego pruszkowskiej komendy zatrzymali mężczyznę, który posiadał amfetaminę o łącznej wadze ponad 950 gramów. Postanowieniem sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Teraz grozić mu może kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Z ustaleń funkcjonariuszy z wydziału kryminalnego pruszkowskiej komendy, wynikało, że 31-letni mężczyzna może posiadać znaczne ilości substancji zabronionych.

Na terenie gminy Michałowice zatrzymali podejrzanego do kontroli. W bagażniku jego samochodu policjanci ujawnili torbę foliową z zawartością białej zbrylonej substancji.

W czasie przeszukania lokali, w których mieszkał zatrzymany ujawnione zostały woreczki foliowe z marihuaną i kokainą.31-latek trafił do policyjnego aresztu.

Badanie wykonane przed Laboratorium Kryminalistyczne KSP wykazało, że zabezpieczona substancja to amfetamina o łącznej wadze ponad 950 gramów.

Po zgromadzeniu materiału dowodowego mężczyzna usłyszał w Prokuraturze Rejonowej w Pruszkowie, zarzuty posiadania znacznej ilości substancji psychotropowej i środków odurzających. 

Prokurator poparł wniosek policjantów o zastosowanie środka zapobiegawczego wobec mężczyzny i decyzją sądu został on tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

kom. Karolina Kańka

zdjęcia i film:nadkom. Jarosław Florczak WKS KSP

  • Na zdjęciu widoczna jest torba foliowa z zawartością białej zbrylonej substancji. Torba trzymana jest przez pracownika laboratorium kryminalistycznego.
    Zabezpieczona przez policjantów amfetamina
  • Na zdjęciu widoczna jest waga laboratoryjna, na której lezy torba foliowa z zawartością białej zbrylonej substancji (amfetaminy).
    Zabezpieczona przez policjantów amfetamina
  • Na zdjęciu widoczny jest proces badania zabezpieczonej substancji przez laboranta.
    Zabezpieczona przez policjantów amfetamina

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 28.46 MB)