Wczoraj po 18:00 dyżurny pruszkowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej. Do zdarzenia doszło w Pruszkowie na ul. Kościuszki. Jak ustalili funkcjonariusze, kierowca forda zderzył się ze skodą. Badanie alkomatem wykazało, że miał 2,4 promila alkoholu w organizmie. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj po godzinie 18.00 dyżurny komendy został powiadomiony o kolizji drogowej. Do zdarzenia doszło na ul. Kościuszki w Pruszkowie. Przybyli na miejsce funkcjonariusze ruchu drogowego ustalili okoliczności i przebieg zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że kierowca forda wykonując manewr skrętu w prawo nie zachował należytej odległości od skody i uderzył w jej lewy bok.

Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości uczestników zdarzenia. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca forda miał 2,4 promila alkoholu w organizmie. 37-letni mężczyzna usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i odpowie za spowodowanie kolizji.

Po raz kolejny przypominamy wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, aby zachowali rozwagę na drodze oraz stosowali się do hasła "JADĘ NIE PIJĘ!". Pośpiech, roztargnienie oraz nieodpowiedzialność mogą doprowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia.

Apelujemy również do osób, które zauważą pijanego kierowcę, aby jak najszybciej powiadamiali policję. W ten sposób mogą uratować czyjeś zdrowie lub życie. Bierna postawa osób bliskich i współpasażerów, którzy nie reagując w sytuacji, gdy nietrzeźwy wsiada za kierownicę, wyraża przyzwolenie na taką jazdę. Tym samym osoby te stają się współodpowiedzialni na zagrożenie, jakie dla bezpieczeństwa na drodze stanowi pijany kierowca.

 

kom. Karolina Kańka