Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Pruszków

Nie tylko wątroba. Zobacz, jakie organy wyniszcza alkohol

O destrukcyjnym wpływie alkoholu na nasz organizm powiedziano już wystarczająco dużo. Często zapominamy jednak o tym, że wątroba nie jest jedynym poszkodowanym w wyniku zatrucia. Skala zniszczeń jest zdecydowanie większa, a efekty obserwujemy nie tylko doraźnie w formie kaca, ale również zdecydowanie bardziej długofalowo. Lista objawów jest bardzo szeroka, nadużywając regularnie napojów wyskokowych, można doprowadzić się do bardzo poważnych schorzeń. Najlepszym sposobem na przeciwdziałanie zatruciu jest odtruwanie organizmu po alkoholu.

Kiedy jest potrzebne odtrucie po alkoholu?

Odtruwanie organizmu po alkoholu warto przeprowadzić w kilku scenariuszach. To przede wszystkim znakomity sposób na pozbycie się objawów zatrucia następujących po intensywnej imprezie albo dłuższym okresie nadużywania alkoholu. Bardzo często wykorzystuje się je również jako najbardziej skuteczny lek na kaca. W przeciwieństwie do standardowych, domowych metod wyróżnia się przede wszystkim szybkim działaniem, pozwalającym na błyskawiczne postawienie się na nogi. Detox jest także pierwszym krokiem w terapii uzależnień. Niezależnie od konkretnej sytuacji warto z niego skorzystać, wybierając sprawdzoną firmę np. KacDoktor zajmującą się odtruciem alkoholowym w Pruszkowie i okolicach.

Wpływ alkoholu na organizm

Wątroba to nie jedyny organ, który cierpi na zbyt imprezowym trybie życia. Prywatne odtrucie alkoholowe przyniesie ulgę i pozwoli odbudować również inne narządy. Do tych zalicza się m.in. żołądek, jelita i ściany przewodu pokarmowego. Nie bez przyczyny osoby borykające się z alkoholizmem cierpią często na wrzody i mają problemy z procesem trawiennym. Poza tym nadużywanie alkoholu wiąże się również z uszkodzeniami trzustki i w wielu przypadkach doprowadza do jej ostrego zapalenia. W przypadku problemów z prawidłową pracą tego organu warto więc zainteresować się odtruwaniem organizmu po alkoholu.

Niszczenie serca i mózgu

Niszczycielskie działanie alkoholu nie ogranicza się wyłącznie do przewodu pokarmowego. Uderza również w dwa najważniejsze organy, a więc serce i mózg. Regularne nadużywanie prowadzi do odkładania się blaszek miażdżycowych i zaburza pracę naszego najważniejszego mięśnia. Etanol jest jednym z czynników zwiększających ryzyko zawału i udaru krwotocznego. Odtrucie alkoholowe w Pruszkowie lub w innym mieście może więc uratować życie. Szkodliwy aldehyd octowy uderza także w układ nerwowy i bezpośrednio w mózg, prowadząc do poważnych zaburzeń jego pracy, w tym polineuropatii alkoholowej.

Polineuropatia alkoholowa

Nadużywanie alkoholu może wiązać się z rozwojem polineuropatii alkoholowej: niezwykle poważnej choroby, związanej z degeneracją nerwów. Do jej objawów należy drętwienie i mrowienie stóp, skurcze łydek, zmniejszenie czucia w nogach, nasilona potliwość, problemy z utrzymaniem równowagi, a z czasem także niedowład kończyn i zanik mięśni. Jednym z podstawowych aspektów leczenia polineuropatii jest całkowita rezygnacja z picia alkoholu, a aby ta była możliwa, najpierw konieczne staje się odtrucie po alkoholu.

Ile trwa odtrucie alkoholowe?

Do największych zalet procedury należy krótki czas trwania. Prywatne odtrucie alkoholowe, wykorzystujące kroplówkę, można przeprowadzić w ciągu kilkudziesięciu minut. Nie trzeba przy tym nawet opuszczać domu. Medycy mogą przyjechać do dowolnego miejsca. Dzięki właściwie zbilansowanej kroplówce już po krótkim czasie pacjent poczuje się zdecydowanie lepiej, objawy zatrucia ustąpią, a organizm odzyska właściwą sprawność. Pozwoli to zapobiec rozwojowi wielu chorób i dać organizmowi siłę do przeciwstawienia się zagrożeniom.