„Pani córka spowodowała wypadek. Potrzebne są pieniądze. Pójdzie do więzienia” Tak właśnie rozmowę rozpoczynają oszuści podając się za policjanta, prokuratora czy pracownika sądu. Po raz kolejny apelujemy o rozwagę.

Niestety pomimo wielu komunikatów, rozpowszechniania informacji oszuści wciąż zbierają żniwo pozbawiając oszczędności Seniorów.

Tym razem mieszkanka Pruszkowa został oszukana przez kobietę podającą się za policjantkę. Przekazana informacja o wypadku spowodowanym przez córkę wydała się Seniorce prawdziwa. Pośpiech, potrzeba szybkiej pomocy, odebranie pieniędzy – to kolejne kroki, jakie stawiają oszuści.

Bazując na zaufaniu Seniorów i potrzebie pomocy najbliższej osobie, oszuści kradną pieniądze często odłożone  na tzw. „ czarną godzinę’.

Apelujemy!

Rozmawiajmy z Seniorami w naszej rodzinie o metodach działania oszustów. Nie pozwólmy okradać naszych Rodziców czy Dziadków.

 

Pamiętaj!

Policjant NIGDY NIE PROSI O PIENIĄDZE.

Policjant nie informuje o „tajnych akcjach”.

Jeżeli Ktoś z Twoich Bliskich potrzebuje Twojej pomocy, sprawdź to koniecznie zanim oszust stawi się pod twoimi drzwiami.

Pamiętaj, żeby rozłączyć się z rozmówcą. Odłóż słuchawkę i powiadom nas:

Komenda Powiatowa Policji w Pruszkowie tel. 22-758-60-81 lub 47 72 46 213.

 

asp.szt. Monika Orlik