gabinet dentystyczny w Pruszkowie

Jak wybrać gabinet stomatologiczny dla siebie i rodziny, skoro wszystkie kliniki zapewniają, że są najlepsze w swojej dziedzinie, posiadają najnowszy sprzęt i stawiają dobro pacjenta na pierwszym miejscu?

Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy podejmowaniu decyzji o zapisaniu się do kliniki stomatologicznej.

O czym warto pamiętać, wybierając gabinet stomatologiczny dla siebie i swojej rodziny?

Przed zapisaniem się na pierwszą wizytę, warto zapoznać się z opiniami na temat kliniki i konkretnych lekarzy. Najobszerniejszą bazą wiedzy jest serwis ZnanyLekarz.pl. Dodawane przez użytkowników opinie są moderowane, a oceniani lekarze mogą się do nich odnieść. Opinie są bardziej wyważone i wiarygodne niż na forach, na których panuje pełna anonimowość. Dobrym źródłem wiedzy są też opinie w Google oraz na facebookowych grupach sąsiedzkich.

Warto wybrać klinikę, która oferuje szeroki zakres usług: od leczenia zachowawczego, przez chirurgię, protetykę, periodontologię, po stomatologię estetyczną. Rozwinięte portfolio usług daje pacjentowi możliwość przeprowadzenia wszystkich zabiegów w jednym miejscu.

Kolejni lekarze, do których trafi chory, będą mieli dostęp do historii leczenia. A gdyby w trakcie kuracji pojawiła się konieczność konsultacji ze stomatologiem specjalizującym się w innym obszarze, lekarz może szybko zasięgnąć porady albo przekierować pacjenta. Usprawnia to proces leczenia i jest wygodne dla klienta.

Doświadczeni stomatolodzy powinni posiadać właściwe podejście do pacjenta oraz wzbudzać ich zaufanie. Uprzejmy lekarz, który potrafi nawiązać kontakt z chorym, jest w stanie uspokoić nawet najbardziej zdenerwowanego pacjenta. Dobre podejście jest szczególnie ważne, gdy klientami są dzieci. Jeśli wyniosą z wizyty złe doświadczenia, to istnieje obawa, że będą bały się leczenia stomatologicznego w przyszłości i zaniedbają dbanie o zdrowie zębów.

Nawet najzdolniejsi stomatolodzy niewiele zdziałają, jeśli nie będą mieli do dyspozycji odpowiedniego sprzętu. Warto zapytać, czy gabinet wyposażony jest m.in. w mikroskop endodontyczny, który gwarantuje precyzję w trakcie leczenia kanałowego, tomograf komputerowy, endometr, a także czy na miejscu możliwe jest wykonanie zdjęcia pantomograficznego.

Bezpieczna wizyta u dentysty – jak wybrać odpowiedni gabinet stomatologiczny?

Gabinet stomatologiczny jest miejscem wykonywania zabiegów medycznych, więc jego wyposażenie musi odpowiadać wymogom określonym w przepisach. Podstawą są umywalka z ciepłą i zimną wodą, dozownik z mydłem w płynie, dozownik ze środkiem dezynfekcyjnym, pojemnik z ręcznikami jednorazowego użytku oraz pojemnik na zużyte ręczniki.

Ze względów bezpieczeństwa warto zadbać o to, by lekarz miał do swojej dyspozycji urządzenie do reanimacji. Przede wszystkim defibrylator AED mogący uratować życie osób, u których nastąpiło zatrzymanie akcji serca.

Wiele o klinice można wywnioskować po tym, czy panuje w niej porządek: gabinet powinien być czysty i sterylny, a sprzęt – sterylizowany po każdym pacjencie. Zużyte jednorazowe sprzęty muszą być wyrzucane do specjalnego kosza.

Leczenie nie może zaszkodzić pacjentowi. Przed rozpoczęciem procedur lekarz musi upewnić się, że pacjent nie jest uczulony na jakieś substancje, a przed wykonaniem RTG zęba powinien zapytać kobietę w wieku rozrodczym, czy nie jest w ciąży.

Już wcześniej zwróciliśmy uwagę, że przy ocenie lekarza pacjent uwzględnia nie tylko jego kwalifikacje, ale też umiejętność nawiązania kontaktu.

Większość stomatologów pracujących w prywatnych gabinetach przyzwyczaiła pacjentów do tego, że po dokonaniu przeglądu jamy ustnej i zdiagnozowaniu problemów objaśniają, jak będzie wyglądał proces leczenia, a wykonywaniu zabiegu towarzyszy komentowanie kolejnych kroków. Wdraża to pacjenta w proces leczenia, może też działać uspokajająco.

Dobry lekarz nie zamyka się na potrzeby chorego. Objaśnia różne możliwości leczenia i wyjaśnia, który wariant proponuje, ale daje pacjentowi możliwość dokonania wyboru. Nie pomija wyjaśnienia możliwych komplikacji i skutków ubocznych, o ile występują. Pacjent schodzi z fotela z kompletem informacji.

Warto zwrócić uwagę, czy lekarz w klinice, którą wybrał klient, wdraża pacjenta, czy też nie widzi potrzeby informowania go swoich działaniach.

Profesjonalny personel i najnowocześniejsze urządzenia – co jeszcze powinien mieć dobry gabinet stomatologiczny?

Wybierając gabinet dla siebie i rodziny, warto zwrócić uwagę na godziny jego otwarcia oraz na to, czy lekarze przyjmują także w soboty. Dla osób zmotoryzowanych ważny jest bezpłatny parking w pobliżu gabinetu, a korzystający z komunikacji miejskiej powinni zainteresować się tym, czy łatwo dotrą na wizytę.

Przed wizytą warto zajrzeć do cennika. Dobrze świadczy o gabinecie, jeśli udostępnia go w Internecie, gdyż pacjent może bez pośpiechu zapoznać się z nim w domu i zadecydować, czy akceptuje potencjalne koszty.

Co zrozumiałe, większość pacjentów chciałaby za leczenia zapłacić jak najmniej, ale jeśli ceny w wybranym gabinecie znacznie różnią się, niż te u konkurencji działającej na podobnym terenie, to może to być niepokojący sygnał.

Na leczeniu nie należy oszczędzać, ale też nie warto utożsamiać najdroższego gabinetu z najwyższym poziomem usług, bo nie ma takiego przełożenia.

Gabinet stomatologiczny – dlaczego warto wybrać taki, który oferuje szeroką gamę usług?

Mieszkańców Pruszkowa i okolic zapraszamy na wizytę do kliniki Dental Design przy ulicy Zamiejskiej 13. Posiadamy doskonale wyposażone gabinety, w których przyjmują specjaliści z kilkunastu specjalizacji.

To właśnie kompleksowość jest naszą domeną. Niewiele jest takich gabinetów, w których pacjenci mogą wyleczyć wszystkie dolegliwości jamy ustnej w jednym miejscu i pod wspólnym nadzorem doświadczonego zespołu, złożonego ze specjalistów wszystkich potrzebnych dziedzin.

Oferujemy m.in. leczenie zachowawcze, leczenie endodontyczne (kanałowe) pod mikroskopem, protetykę, periodontologię, stomatologię estetyczną.

Klinika otwarta jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8-20, a w soboty – 8-14.

Pracujący w naszej klinice lekarze nieustannie się szkolą, a my sami wyznaczamy sobie nowe wymagania i dbamy o najwyższy standard w pełni indywidualnych i profesjonalnych wizyt. Dowodem na to, że spotyka się to z uznaniem klientów, są pochlebne recenzje naszych pacjentów, które znaleźć można w Internecie.