Dermokosmetyki na łuszczycę - jak wybrać?

Łuszczyca owłosionej skóry głowy to jedna z najbardziej powszechnych postaci łuszczycy. Aby temu zaradzić, warto sięgnąć po odpowiednią pielęgnację, która pozwoli nam na wyeliminowanie objawów takich jak np. intensywny świąd oraz łuszczenie się skóry. Na rynku jest wiele dostępnych dermokosmetyków, które mogą okazać się pomocne.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze dermokosmetyków na łuszczycę?

Warto zwrócić uwagę na skład produktu, który wybieramy. Dobre szampony/ kremy na łuszczycę będą posiadały cenne substancje takie jak na przykład:

  • dziegieć brzozowy (działa przeciwzapalnie, bakteriobójczo oraz antyseptycznie),
  • ekstrakt z wierzbówki kiprzycy (ma właściwości łagodzące oraz ściągające, wspomaga regenerację naskórka),
  • pantenol (otacza skórę ochronną powłoką, posiada witaminę B5),
  • betanina (działa nawilżająco oraz kojąco, zapobiega przesuszeniu i łuszczeniu się skóry).

Aby odpowiednio dobrać krem/ szampon na łuszczycę warto pamiętać o tym, by zwrócić uwagę na skład produktu. Naturalne substancje są bezpieczne nawet dla wrażliwego skalpu.

Dla kogo dermokosmetyki na łuszczycę okażą się pomocne? Czy są skuteczne?

Dermokosmetyki okazują się szczególnie pomocne dla osób o skórze wrażliwej, małych dzieci oraz tych, którzy zmagają się z łuszczycą na co dzień. Stosując odpowiednią pielęgnację, już po tygodniu możemy zauważyć poprawę. Warto skomponować sobie cały zestaw pielęgnacyjny, który skutecznie rozwiąże problem z łuszczącą się skórą” - mówi Marcin Bielonko z verdelab.pl

Odpowiedni dobór szamponu/ kremu na łuszczycę pozwoli nam skutecznie zniwelować problem. Musimy pamiętać o systematyczności. Aby efekty były widoczne, warto stosować produkty z jednej serii, które są przeznaczone do pokonania tego problemu.

Jak stosować krem lub szampon na łuszczycę?

Wszystko zależy od produktu, po który sięgamy. W przypadku szamponu PSORISEL należy nałożyć go na włosy oraz skórę głowy i delikatnie masować do powstania piany, którą pozostawiamy na około 5 minut. Każdy krem/szampon na łuszczycę posiada instrukcję zastosowania na opakowaniu.

Serię Psorisel znajdziesz na https://verdelab.pl/kategoria-produktu/problemy-skorne/luszczyca/

Gdzie szukać profesjonalnych dermokosmetyków na łuszczycę?

Na stronie verdelab.pl dostaniemy skompletowany cały zestaw dermokosmetyków PSORISEL oparty na naturalnych składnikach. Znajdziemy w nim szampon, emulsję na noc oraz płyn do skóry głowy. Zestaw stanowi kompleksową kurację. Jeśli jest stosowany regularnie, łagodzi objawy choroby i pielęgnuje skórę głowy. Kosmetyki aktywnie przenikają w głąb skóry i wspomagają ją w procesach odbudowy. Ten zestaw jest szczególnie polecany dla osób, które zmagają się z łuszczycą skóry głowy i szukają pomocnego rozwiązania.

Podsumowanie

Jeśli chcemy znaleźć odpowiedni szampon/ krem na łuszczycę to warto odwiedzić stronę verdelab.pl, która posiada w swojej ofercie warte uwagi kosmetyki na łuszczycę.