Jak wybrać szafkę pod telewizor

Szafka pod telewizor nazywana inaczej szafką RTV to obecnie obowiązkowy przedmiot do każdego mieszkania czy domu. Dzięki odpowiedniej wysokości, otworom na kable, szerokiemu blatowi, a także pojemnemu wnętrzu mebel jest idealny dla domowego centrum rozrywki. Jak wybrać szafkę pod telewizor?

Czym się kierować w wyborze szafki RTV?

Większość konsumentów nie wie czym się kierować podczas wyboru szafki RTV do salonu. Podczas przeglądania ofert mebli pod telewizor należy zwrócić uwagę na jego funkcjonalność, wygląd, a także rozmiar. Funkcjonalna szafka RTV to taka, która idealnie wpasuje się wielkością i nie będzie zabierała dużej ilości przestrzeni w pokoju. Dodatkowo przydatnymi elementami, jakie należy uwzględnić, jest odpowiednia ilość miejsca na przechowywanie, a także otwory na kable, które pozwolą bez problemu podłączyć dekoder, a także konsolę czy inne urządzenia.

Oprócz tego ważny jest wygląd. Minimalistyczny styl z dodatkiem połysku na powierzchni unowocześni pomieszczenie. Ponadto ważną kwestią, na jaką należy zwrócić uwagę podczas zakupu, jest montaż mebla. Obecnie na rynku jest możliwe wybranie szafki wiszącej lub stawianej na podłożu. Szafka wisząca pozwoli na wygenerowanie dodatkowego miejsca pod spodem, które można wykorzystać na przechowanie większej ilości przedmiotów.

Szafka RTV – jaką wybrać?

Ofert szafek RTV na rynku jest naprawdę wiele. Różnią się one między sobą kolorem, typem powierzchni, długością, a także rodzajem rozkładu. Uniwersalnymi kolorami jest biały i czarny, dlatego warto je wybrać do swoich mebli, ze względu na to, że zawsze wpasują się do pomieszczenia niezależnie od stylu. Jeżeli jednak kupujący szuka czegoś bardziej wysublimowanego, powinien pomyśleć o wyborze szafki RTV, która będzie miała elementy drewna lub imitacje betonu.

Jednak należy pamiętać, że elementy drewniane dobrze wybierać do jasnych pomieszczeń z elementami stylu skandynawskiego. Natomiast beton jest mile widziany we wnętrzach art déco oraz vintage. Długość szafki RTV jest także niezwykle ważna. Mebel będzie się prezentował najlepiej, gdy po obydwu stronach będzie odstawał wielkością od telewizora.

Jak ozdobić szafkę RTV?

Szafka RTV może zawierać dodatkowe elementy dekoracyjne, które sprawią, że całe wnętrze będzie bardziej przytulne i stylowe. Dobrym pomysłem będzie rozłożenie na szafce lampek z ciepłym światłem, położenie na blacie klasycznego wazonu z kwiatami lub ozdobnych figurek z bohaterami filmowymi.

Po meble do Twojego domu zajrzyj na sklep.meblemtm.pl