Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie prowadzą ciągłe rozpoznanie terenu oraz pracę operacyjną, która ma za zadanie zatrzymanie sprawców przestępstw na terenie powiatu pruszkowskiego. Działania policjantów tego właśnie pionu ponownie dały rezultaty w postaci zatrzymania sprawcy przestępstwa.

W sierpniu tego roku w KPP w Pruszkowie zostało przyjęte zawiadomienie od obywatela Ukrainy o popelnieniu przestępstwa  zaboru w celu przywłaszczenia telefonu komórkowego. Czynności realizowane przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego KPP w Pruszkowie doprowadziły do ustaleń, w wyniku których został zatrzymany 37-letni mieszkaniec Pruszkowa. Mężczyzna usłyszał już zarzut nabycia telefonu komórkowego uzyskanego za pomocą czynu zabronionego. Podejrzany  przyznał się do popelnienia przestępstwa i dobrowolnie poddał karze.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi  Komenda Powiatowa Policjiw Pruszkowie pod nadzorem   Prokuratury Rejonowej w Pruszkowie.

Przypominamy, że  zgodnie z art. 291 par. 1  kodeksu karnego:  Kto rzecz uzyskaną za pomocą czynu zabronionego nabywa lub pomaga do jej zbycia albo tę rzecz przyjmuje lub pomaga do jej ukrycia, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

asp.szt. Edyta Bednarczyk