Koszty korzystania z kalkulatora ubezpieczeniowego OC

Czołowe firmy ubezpieczeniowe dbają o to, żeby zapewniać swoim klientom maksymalny komfort. Aby przedłużyć umowę z danym towarzystwem albo zakupić nową usługę w innej firmie nie musimy nawet wychodzić z domu. Do dokonania wszelkich formalności wystarczy komputer, tablet lub telefon z dostępem do sieci. Za pośrednictwem Internetu, a dokładniej – przy pomocy kalkulatorów OC i AC, możemy również sprawdzić wysokość składki i porównać ze sobą poszczególne oferty. Czy korzystanie z kalkulatora ubezpieczeniowego OC wymaga uregulowania opłaty? Czy dokonanie kalkulacji zobowiązuje do wykupienia danej usługi? Sprawdź!

Kalkulator ubezpieczeniowy OC – jak to działa?

Kalkulator ubezpieczeniowy OC jest rozbudowanym, a jednocześnie prostym w obsłudze narzędziem umożliwiającym obliczenie składki za komunikacyjne ubezpieczenie obowiązkowe i dodatkowe. Aby poznać koszty zakupu polisy, należy udostępnić programowi najważniejsze dane związane z kierowcą oraz ubezpieczanym mieniem. Niektóre firmy, na przykład Beesafe należące do cenionej grupy Compensa, maksymalnie upraszczają cały proces, ograniczając ilość pobieranych danych do dowodu rejestracyjnego pojazdu oraz daty urodzenia. Reszta informacji niezbędnych do przeprowadzenia precyzyjnej kalkulacji pobierana jest z systemów UFG, Eurotax oraz CEPiK. Co ważne, cały proces jest bezpieczny.

Koszty usługi

Korzystanie z kalkulatora OC i AC może mieć wyłącznie charakter poglądowy. Uzupełnienie swoich danych i wyliczenie składki jest darmowe dla wszystkich kierowców. Po dokonaniu kalkulacji możesz, ale nie musisz, skorzystać z oferty danego ubezpieczyciela. Większość towarzystw umożliwia podpisanie umowy przez Internet, bez konieczności spotykania się z agentem.